Iga sookurefiguur saab endale omaniku.

Peterburgi „lendasid“ sookured, et mälestada Siinai kohal hukkunuid

43
Sankt Peterburgi „lendasid“ 224 sookurge, mis on sepistatud Egiptuses toimunud lennukatastroofis hukkunute mälestuseks. Oma panuse üritusse andis ka Eestist pärit sepp.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Eelmisel nädalal „lendasid" Sankt-Peterburgi Siinai kohal toimunud lennukatastroofis hukkunute mälestuseks sepistatud 224 sookurge. Eestist pärit sepp Andrei Zaitsev valmistas kaks figuuri.

Sankt-Peterburgi ja Loode regiooni seppade ja metallikunstnike gild korraldas projekti „Sookured", mis on pühendatud lennukatastroofi ohvrite mälestuse jäädvustamisele. Ürituse vaimseks innustajaks sai Sankt-Peterburgi elanik Valeria Lazareva, kes kaotas selles katastroofis oma lähedased. Proua joonistas memoriaali eskiisi, mis kujutas kaugusesse lendavaid sookurgi.

Projektis osales kokku 95 seppa mitme riigi 65 linnast. Sookurgede figuure sepistasid meistrid Venemaalt, Ukrainast, Iisraelist, Armeeniast, Leedust, Valgevenest ja Eestist. Kunstnike sepistaud miniatuurid kehastavad lennukatastroofis süüta hukkunud ohvrite hingi. Oma panuse projekti andis ka Eesti sepp.

Kaks eesti kurge „lendas" Piiterisse

Nagu ütles sepp Andrei Zaitsev portaalile Sputnik, sai ta kutse osaleda projektis „Sookured" paar kuud tagasi. Kõikidele seppadele antud ülesande kohaselt tuli sookurgede kujud valmistada sama näidise järgi.

„Kuigi ülesanna oli sama, tulid iga meistri tehtud kurefiguurid ikkagi pisut erinevad, sest iga sepa käsi ja tööriistad on erinevad," rääkis Zaitsev.

Sepa sõnul sai iga meister valida sepistatava kure mõõdud: linnu figuuri võis teha kas suure või väikese.

Andrei tegi kaks suurt linnufiguuri ja saatis need Sankt-Peterburgi juba ka ära. Töö tegemiseks kulus meistril kaks päeva.

Iga sookurefiguur saab endale omaniku

Järgmisel laupäeval, 12. märtsil antakse sepistatud sookurgede figuurid Peeter-Pauli kindluses toimuva mälestusaktsiooni raames lennuõnnetuses hukkunute omastele üle.

Aktsiooni raames toimub mälestusteenistus, lastakse õhku 224 õhupalli koos nende külge kinnitatud paberkurgede origamidega ja avatakse Sankt-Peterburgi seppade gildi poolt selle sündmuse mälestuseks sepistatud ja Sankt-Peterburgi Riiklikule Ajaloomuuseumile kingitud väike skulptuurigrupp.

Lennukatastroofist on möödunud veidi üle nelja kuu

Venemaa ajaloo suurim lennukatastroof toimus taevas Siinai kohal 31. oktoobril 2015. aastal ning selles jättis oma elu 217 reisijat ja 7 meeskonnaliiget. Lennu reisijateks olid Venemaa, Ukraina ja Valgevene kodanikud. Lennuettevõtte „Kogalõmavia" lennuk oli teel Sharm-el-Sheikhist Sankt-Peterburgi. Tragöödia põhjustas terroriakt.

 

 

 

 

43