Ilona Kaldre saabus tagasi saatesarja „Jurdlust viivad läbi sensitiivid“ uue hooaja võtetelt.

Ilona Kaldre saabus tagasi saatesarja „Juurdlust viivad läbi sensitiivid“ uue hooaja võtetelt

174
(Uuendatud 17:51 04.03.2016)
Ilona Kaldre naasis Eestisse pärast telesarja „Juurdlust viivad läbi sensitiivid“ uue hooaja saadete salvestusi Ukrainas. Sputnik kohtus sensitiiviga lennujaamas ja sai teada üksikasju Ilona tööst Ukrainas.

ТАLLINN, 3. märts — Sputnik. Eestis sündinud ja siin elav maailmatasemega sensitiiv Ilona Kaldre viibis terve kuu Ukrainas telesarja „Juurdlust viivad läbi sensitiivid" uue hooaja võtetel. Selles projektis asus selgeltnägija osalema juba neli aastat tagasi.

Nagu sensitiiv Ilona Kaldre Sputnikule ütles, suhtutakse temasse kui oma ala asjatundjasse Ukrainas väga tõsiselt. Antakse võimalusi oma võimeid näidata ja usaldatakse oluliste juhtumite lahendamisel. Uurimistoiminguid viiakse läbi koostöös politsei ja kõrgete ametnikega, mistõttu projektist„Juurdlust viivad läbi sensitiivid" on saanud tõsiseltvõetav ja soliidne ettevõtmine.

Võtete jooksul sattus Ilona kõige erinevamatesse olukordadesse

Nelja aasta jooksul, mil Ilona on projektis osalenud, on ta jõudnud sattuda kõige eriskummalisematesse olukordadesse, otsinud selgust segastes ja hirmuäratavates lugudes, ja võtted on toimunud erinevates paikades Ukraina eri nurkades. Üks viimaseid sõite viis ta Pavlogradi linna, 200 kilomeetri kaugusele Donetskist.

Sensitiivi sõnade kohaselt toimus seal koletu ja keeruline lugu, mille lahtiharutamiseks kulus neli päeva järjepidevat tööd.

„Kaks korda järjest läks hauast kaduma noore neiu surnukeha, mis kaevati välja ja vahetati teise vastu. Maetu ema tahtis veenduda, et hauas lebab ikkagi tema tütar. Tuli koguda asitõendeid ja kindlalt tõestada, et hauas on nimelt selle tütarlapse surnukeha, kuid ema keeldus meid uskumast," kirjeldas Kaldre üht juhtumit.

Ilona Kaldre naasis Eestisse pärast telesarja „Juurdlust viivad läbi sensitiivid“ uue hooaja saadete salvestusi Ukrainas. Sputnik kohtus sensitiiviga lennujaamas ja sai teada üksikasju Ilona tööst Ukrainas.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ilona Kaldre naasis Eestisse pärast telesarja „Juurdlust viivad läbi sensitiivid“ uue hooaja saadete salvestusi Ukrainas. Sputnik kohtus sensitiiviga lennujaamas ja sai teada üksikasju Ilona tööst Ukrainas.

Ilonal on varuks veel märksa hirmsamaid juhtumeid, mis tekitavad jubedusjudinaid. Üks selliseid toimus Rovenski oblastis, kus hauast läks kaduma väikese tüdruku surnukeha. Tuli asjaoludes selgust saada ja surnukeha üles leida.

„Me leidsime nii surnukeha kui ka selle, kes ta välja kaevas. Selleks oli mees, kes meisterdas laste laipadest nukke. Ta ise väitis, et annab niiviisi lastele teise elu," jutustas Ilona.

Selle projekti erinevus teistest

Ilona sõnul erineb „Juurdlust viivad läbi sensitiivid" „Selgeltnägijate tuleproovist" kordades. Tuleproovis osalejad võistlevad omavahel, loobivad üksteisele kaikaid kodaratesse ja püüavad mis tahes viisil võiduni jõuda. Juurdluse puhul aga pühendatakse ja ühendatakse kõik jõupingutused ühistes huvides lõpptulemuse saavutamisele. Ei tülitseta, ei konkureerita omavahel, vaid töötatakse koos lõpptulemuse nimel.

Kõiki neid juurdlusi, millest Kaldre osa võttis, saab peatselt teleris näha. Saatelõikude montaaž on juba alanud. Selgeltnägija loodab, et juba tuleval kuul on saatesarja esimesed osad Ukraina televisiooni vaatajate ees.

Ilona Kaldre kavatseb uuesti Ukrainasse minna

Ukrainas armastatakse Ilona Kaldret, teda hinnatakse ja võetakse tõsiselt. Tänaval kingivad inimesed talle lilli, paluvad autogramme, pildistavad ja lausuvad häid sõnu. Selline suhtumine teeb Ilonale rõõmu ja muudab ka töö veelgi meelepärasemaks.

Sensitiivil on plaanis naasta Ukrainasse juba tänavu juulis. Ta sõidaks varemgi, kuid enne seda on asjaajamisi Eestis ja esmaspäeval, näiteks, sõidab ta Riiga järjekordsele salvestusele.

Selgeltnägija lisas, et filmivõtete ajal on tema mees talle alati saatjaks, kuna ta vajab kaitset tülitajate ja paljude sellistegi austajate eest, kes on valmis ükskõik mida andma, et kasvõi terve öö tema akende all mööda saata. Ebatavaliste kingituste hulgas, mida sensitiivile on toodud, leidub isegi paat ja aerud.

Ka Ilona ise tõi Ukrainast kingitusi — sõpradele ja oma pere meestele, kuna 23. veebruaril ei olnud ta Eestis. Ostis kaasa hea odessa konjaki, käntsaka ehtsat pekki ja palju-palju kommi.

Kliente Ilona vastu ei võta

Ilona Kaldre ei võta vastu eraviisilisi kliente, tal ei ole niisugust kabinetti, vastuvõtuaegu ega teenustasu hinnakirja. Ta ei taha muuta oma tööd palaganiks ega rikastuda teiste inimeste murede arvelt.

„Tahan teha oma töö ära algusest lõpuni ja alles pärast seda võtta käsile uue töö. Ma ei kavatse muuta oma tegevust liinitööks ja just sellepärast mul mingit vastuvõtukabinetti ei ole ega saa olema," kinnitas Ilona kokkuvõtteks.

Pikemat intervjuud Ilona Kaldrega saab lugeda lähipäevil.

 

 

 

 

 

174
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega