Eri Klas.

Venemaa suursaadik Eestis: meie hulgast lahkuvad tõelised suurkujud

35
Venemaa saatkond Eestis avaldas kaastunnet dirigent Eri Klasi surma puhul.

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Venemaa Eesti saatkonna ametlikul leheküljel Facebookis on legendaarse dirigendi korvamatu kaotuse puhul kaastundeavaldus.

"Lahkuvad tõelised suurkujud. Väljapaistvat Eesti dirigenti ja pedagoogi Eri Klasi ei ole enam meie hulgas… Avaldame siirast kaastunnet tema perekonnale, lähedastele ja kõikidele maestro särava ande austajatele.

See on korvamatu kaotus."

Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov avaldas eraldi kaastunnet maestro abikaasa Ariel Klasile.

"Proua Ariel Klas,

Sügava kurbusega võtsime vastu teate Teie abikaasa surmast Eri Klas elas väljapaistva Eesti dirigendi ja pedagoogi viljakat ja sündmusterohket elu kandes endas inimkonnale oma muusikandega rahu ja loomingu sõnumit. Veel oma eluajal saavutas ta maailmatuntuse mitte ainult loomeinimese vaid ka "kultuurisaadikuna".
Jäägu temast kestma helge mälestus!

Võtke vastu meie siirad kaastundeavaldused!"

Eri Klas tegi tihedat koostööd Venemaa loominguliste kollektiividega. Teda mäletatakse Moskva Kolobovi nimelise "Novaja Opera" teatris, mille peadirigent ta aastatel 2006 kuni 2011 oli.

Ta tõi lavale Alfred Schnittke balleti "Peer Gynt" ja tema esimese tšellokontserdi maailma esmaettekande (koos solist Natalja Gutmaniga).

15. oktoobril 2010. aastal allkirjastas Venemaa president Dmitri Medvedev ukaasi Eri Klasi autasustamiseks Sõpruse ordeniga olulise panuse eest kultuurisidemete arendamisse Vene Föderatsiooniga.

 

35