Boeing 737

Toimus Venemaa õhuliiklusettevõtte ja Eesti Lennuliiklusteenistuse esindajate koosolek

(Uuendatud 15:47 29.10.2019)
Tallinnas toimus Eesti ja Venemaa lennuliiklusteenistuste esindajate kohtumine, kus arutati edasise koostöö väljavaateid.

TALLINN, 29. okt — Sputnik. 16. kuni 17. oktoobrini 2019 toimus Tallinnas Venemaa Õhuliikluse Organiseerimise Riigiettevõtte "Kirde Aeronavigatsioonifiliaal" ja Eesti Lennuliiklusteeninduse AS (Estonian Air Navigation Services EANS) esindajate ühine töökoosolek.

Kohtumisel märkisid osalejad lennuliikluse suurenemist kahe riigi õhuseirekeskuste vahel ja tegid kokkuvõtteid OLDI-protokolli laiendatud sõnumipakettide kasutamisest Peterburi lennuliikluse korraldamise piirkondliku keskuse ja Tallinna EANS vahel.

Poolte esindajad arutasid kohalike lennuliinide avamist rahvusvahelistele lendudele. Edaspidiseks kogemuste vahetamiseks väljendasid Venemaa "Kirde Aeronavigatsioonifiliaal" ja Eesti Eesti Lennuliiklusteeninduse AS esindajad huvi kahepoolse koostöö arendamise ja süvendamise vastu.

© Фото : ФГУП «Госкорпорация по ОрВД»
Kohtumisest osavõtjad.
Pooled leppisid kokku konsultatsioonide jätkamises koostööküsimustes ja ühistegevuse tulemuste eelkokkuvõtte tegemises 2020. aasta esimesel poolel.

Materjal avaldatakse kommertsalustel.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Ekspert: Peterburi võimudel õnnestus linn "turistide Mekaks" muuta
Linnade sõprus: kuidas Peterburi ja Tallinna vaheline koostöölepe teoks sai
Tallinnas on lennuliiklus udu tõttu häiritud
Vene lennufirma soovib kävitada Peterburi-Tallinna liini
Участок строительства газопровода Северный поток-2

Venemaa plaan B: kes ei karda sanktsioone ja Nord Stream 2 valmis ehitab

(Uuendatud 17:39 23.12.2019)
Pärast Ameerika sanktsioonide kehtestamist Nord Stream 2 ehitajate vastu on Venemaa sunnitud otsima alternatiivi projektis oma osaluse peatanud Šveitsi torupaigaldusfirmale Allseas.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Moskval on mitu varianti gaasijuhtme Nord Stream 2 ehituse lõpuleviimiseks pärast seda kui Šveitsi torupaigaldusfirma Allseas peatas oma osaluse projektis USA kehtestatud sanktsioonide tõttu, arvatakse ärilehes „Vzgljad“.

Venemaa neli tegevusvarianti

Üheks kõige tõenäolisematest alternatiividest sõna otseses mõttes "araks löönud" šveitslastele, kes on Nord Stream 2 torusid paigaldanud laevad juba Läänemerelt ära viinud, võib saada Venemaa aktsiaseltsi MRTS torupaigalduspraam „Fortuuna“, mis asub Saksamaal Mukrani sadamas 30 meremiili kaugusel torujuhtme Taani-lõigust.

Kuid, nagu räägitakse, siin on üks "aga": Taani seadused nõuavad, et seda tüüpi laevadele peab olema paigaldatud dünaamilise positsioneerimise süsteem, mis võimaldab hoida laeva automaatselt etteantud asukohas mootorite ja rooliseadmete abil. „Fortuuna“ sellistele nõuetele ei vasta, sest ta on 12-punktilise positsioneerimissüsteemiga ankurdatav praam.

Teiseks variandiks võib saada torupaigalduslaeva „Akadeemik“ Tšerski kaasamine ehituse lõpuleviimisesse. See laev kuulub aktsiaseltsi Gazprom Flot alla ja tal on dünaamilise positsioneerimise süsteem. Kuid „Akadeemik Tšerski“ asub praegu Kaug-Idas Nahhodka sadamas ja tal kuluks tööde tegemise kohta seilamiseks vähemalt kaks kuud.

Pealegi laieneksid Ameerika sanktsioonid sel juhul ka Gazpromile endale ähvardades Venemaa ettevõtte Euroopa gaasiturult välja suruda.

Põhimõtteliselt võib veel proovida teha lobitööd USAs endas, et sanktsioonide kehtestamine Nord Stream 2 vastu lükataks 30 päeva edasi. Ameerika seaduste järgi on see täiesti võimalik ja Šveitsi torupaigaldusfirma Allseas on juba hakanud sellist võimalust uurima.

Õnneks on sellise edasilükkamise pretsedent juba olemas: seda kasutati kunagi oma lepingute täitmiseks ettevõte ExxonMobil ja Iraani nafta ostjad.

Ideaalseks väljapääsuks võib saada Hiina abi: sellel riigil on kombeks Ameerika sanktsioone eirata. Nii näiteks aitas just nimelt Hiina laev ehitada "energiasilda" Kubanimaalt Krimmi vaatamata rahvusvahelistele piirangutele, mis puudutavad majandustegevust Krimmis.

Kuid Hiina asub Läänemerest üsna kaugel, mis toob kaasa lisakulud sealsete laevade kohaletoomise eest.

Nord Stream 2 saab ikkagi valmis

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, et ettevõte Nord Stream 2 on tõotanud Vene–Saksa gaasijuhtme Nord Stream 2 ehituse 2020. aastal lõpule viia.

21. detsembril allkirjastas USA president Donald Trump sõjalise eelarve kohustades oma administratsiooni kehtestama sanktsioonid Nord Stream 2 ja Turkish Streami ehituse töövõtjate vastu. Pärast seda teatas Šveitsi ettevõte Allseas, kes paigaldab NS 2 torusid, ehitustööde poolelijätmisest Taani territoriaalvetes.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas, et Nord Stream 2 projekt saab ikkagi valmis vaatamata kõigile olemasolevatele ohtudele.

"Esiteks olen ma kindel, et eurooplased saavad aru oma ärihuvidest. Teiseks on nad huvitatud pikaajalise energiajulgeoleku tagamisest."

"Kolmandaks on neid kahtlemata alandatud. Selliseid sõnu on ikkagi kostnud, muuhulgas Berliinist, ja see näitab, et meie Euroopal partneritel on veel eneseväärikus alles," ütles ta.

Lugege lisaks:

Tagid:
USA, Euroopa, Venemaa, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Ericssoni logo

USA sundis Ericssoni miljard dollarit maksma

(Uuendatud 15:53 08.12.2019)
USA justiitsministeerium karistas Rootsi telekommunikatsioonihiiglast Ericssoni korruptsiooni eest. Rootslased nõustusid süüdistustega ja valmistuvad 1,2 miljardi dollarise trahvi tasumiseks.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Rootsi telekommunikatsiooniettevõte Ericsson on nõustunud maksma 1,2 miljardit dollarit, täites sellega USA justiitsministeeriumi nõude.

Ameerika miljardär ja mõjukas poliitiline niiditõmbaja George Soros
© Sputnik / Илья Матусихис

Seda teatas Prantsusmaa 24, märkides, et just nii suur on ettevõtte trahv Aasias ja Lähis-Idas aset leidnud korruptsioonijuhtumite eest. USA nõudis rootslastelt raha oma välismaise korruptsiooni seaduse alusel. 

"Ericssoni korruptiivne tegevus, milles osalesid tippjuhid, kestis kasumite suurendamiseks vähemalt viies riigis 17 aasta vältel," teeb Ameerika pool järelduse.

Teatatakse, et uurimise kohaselt rakendas Ericsson perioodil 2000-2016 altkäemaksude maksmist, raamatupidamise ja dokumentide võltsimist ning ettevõtte ametnikud pigistasid Hiinas, Vietnamis, Indoneesias ja Kuveidis aset leidnud korruptsiooni ees silma kinni.

Ericsson tunnistas omakorda Hiinas ametnike altkäemaksu andmiseks mõeldud nn "altkäemaksufondi" olemasolu.

Korporatsioon kommenteeris oma kokkulepet USA poolega, öeldes, et "1,2 miljardit dollarit on  sanktsioonide katmiseks vajalikuks summaks mõistlik hinnang."

Ericsson nõustus ka USA ametivõimude poolt kolme aasta jooksul oma tegevuse jälgimise ja välise kontrolliga.

USA korruptsiooniseadused omavad õiguslikku jõudu ka rahvusvaheliste ettevõtete üle, mille aktsiatega kaubeldakse USA aktsiaturgudel ja Washingtoni arvates ka sel juhul, kui kuritegu mõjutab USA territooriumi või selle finantssüsteemi (loe – dollarit – Toim.).

Sarnane seadusandlus kehtib 44 maailma riigis, kuid ajakirjanike sõnul on rahvusvahelise korruptsiooni vastases võitluses kõige aktiivsem USA.

Peamiselt Euroopa ettevõtete vastu suunatud erinevate karistustema on USA võimud viimase 10 aasta jooksul sisse nõudnud üle 40 miljardi dollari.

Lugege lisaks:

Tagid:
karistusmeetmed, konkurentsivõime, Ericsson, Rootsi, USA
Samal teemal
Belgia küberturbeteenistus seadis Eesti ametivennad tobedasse valgusesse
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega