Oled super!

Kuulutati välja laste laulukonkursi "Oled super!" kolmanda hooaja valikuvoor

46
(Uuendatud 14:40 09.10.2018)
Telekanal NTV ja rahvusvaheline infoagentuur ning raadiojaam Sputnik kuulutavad välja eelvalikute alguse vanemliku hooleta jäänud lastele mõeldud laulukonkursi "Oled super!" kolmandaks hooajaks.

TALLINN, 9. oktoober – Sputnik. Projektis võivad osaleda andekad, silmapaistvate vokaalsete võimetega, lastekodudes ja kasu- või hooldeperedes elavad lapsed, aga ka lapsed, kes keerulise perekondliku olukorra tõttu viibivad internaatkoolides.

Konkursil Oled super! Eestit esindav osaleja lendas Moskvasse
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Laste laulukonkursile "Oled super!" väljavalimise põhimõte jääb samaks, nagu eelmistelgi hooaegadel: osavõtjateks võivad saada 7- kuni 18-aastased lapsed kasu- ja hooldeperedest ning internaatkoolide ja lastekodude kasvandikud kõigist Venemaa linnadest ja Balti ning SRÜ riikidest. Projektis osalejad valitakse välja castingu teel.

Castingus osalemiseks tuleb saata Sputnik Eesti toimetuse e-posti aadressil:

  • video, kus castingus osaleja ennast tutvustab (ees- ja perekonnanimi, vanus, linn ja staatus: elan lastekodus/internaadis/kasuperes/eestkoste all) ja on mõned salvestused lapse esinemistest. Saata võib ka konkurssidel tehtud salvestisi;
  • täidetud taotlus

Esimese valikuvooru tulemused tehakse teatavaks 2019. aasta talvel.

Talendishow "Oled super!">>

Tuletame meelde, et laste muusikalise konkursi "Oled super!" esietendus toimus NTV-s 11. veebruaril 2017. aastal. Kohe esimestest saadetest peale kujunes saatesari üheks kõige populaarsemaks talendišõuks. Vokaalseid võimeid aitasid lastel avada konkursi kohtunikud: laujatar Elka, ansambli Miraž endine solist Margarita Suhhankina, produtsent Viktor Drobõš ha laulja Stass Pjehha. Osavõtjaid toetas saatejuht – teleajakirjanik ja TEFI preemia laureaat Vadim Takmenjov.

"Oled super!" finalistid võtsid osa mainekatest rahvusvahelistest konkurssidest ja muusikaüritustest: Valeria Adleiba ja Jevgeni Boitsov demonstreerisid oma talenti noorte poplauljate konkursi "Laste uus laine" aval, Kirill Jessin osales laste lauluvõistluse "Laste Eurovisioon" rahvuslikus valikuvoorus, Vitali Tolotškin esines "MUZ-TV preemiate" laval. Kõik konkursi "Oled super!" saavad osalisteks muusikalis "Škidi vabariik" ning 31. detsembril soovivad lapsed televaatajaile õnne võlukunstietenduses "Super uusaasta NTV-s".

Telekanali NTV ja teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakub teist aastat järjest esinemisvõimalust andekatele, kuid vanemate hoolest ja armastusest ilma jäänud lastele. Selles osalevad lastekodude, internaatkoolide ja kasuperede kasvandikud — teatas varem Sputnik Eesti.

Sputnik autasustas telešõu „Oled super!" osalisi>>

Laulukonkursi "Oled super!" esimise hooaja Eesti esindaja Igor Leskov lõpetas lauluvõstlus teises voorus. Teisel hooajal esindas Eestit Kohtla-Järve pärit 16-aastane lauljanna Aleksandra Tarnjonok, kes samuti võistluse teisest voorust kaugemale ei pääsenud.

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood antakse eetrisse inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

46
Tagid:
lauluvõistlus, Oled super, Moskva, Eesti
Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Kutsume tööle eestikeelse veebisaidi toimetaja

Kutsume tööle eestikeelse veebisaidi toimetaja

127
(Uuendatud 16:33 29.07.2019)

Mida me kandidaadilt ootame: Eesti meediaturu tundmist; soovitavalt töökogemust; keeleoskust: väga heal tasemel eesti keelt ja ladusat vene keelt.

Palume saata CV aadressile info@sputnik-news.ee.

Oleme kuulutuse jagamise ja levitamise eest tänulikud!

127
Suvine Tallinna vanalinn

Helsingi turismimess avab soomlastele Eesti võlud

79
(Uuendatud 15:19 03.07.2019)
Tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal turismimessil hõivab Eesti keskse koha. Hoogustub Tallinna ja Helsingi turismialane koostöö.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Eesti võib tuleval aastal ilmselt arvestada märgatava turistidevoo kasvuga, sest just Eesti ilu ja puhkuse veetmise võimalused on tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuva turismimessi "Matkamessut 2020" keskseks teemaks. 

Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Matkamessut 2020" on Põhja-Euroopa suurim sedalaadi üritus.

Keskse koha sellel näitusel hõivab Eesti väljapanek, mis tutvustab soomlastele ja Soome pealinna külalistele Eesti vaatamisväärsusi ja puhkuseveetmise võimalusi, teatab YLE.

"Eesti on paljudele messikülastajatele tuttav – seal käiakse ostureisidel ja lõbusalt aega veetmas," ütles näituse müügiosakonna juhataja Anna Suominen. 

Teatatakse, et Eesti teemad on esindatud ka messi pressiteadetes.

"Matkamessut 2020" toimub Helsingi messikeskuses tuleva aasta 16.– 19. jaanuarini.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Tallinna ja Helsingi linnapead leppisid aprillis toimunud kohtumisel kokku kahe pealinna koostöös ja uue etapi prioriteediks saab ühine turismiturg.

Tallinna ja Helsingi linnapead: järgmiseks prioriteediks on ühine turismiturundus >>

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkab Tallinna ja Helsingi koostöö turismivallas sisaldama ühiselt korraldatavaid konverentse, aga ka mõlemat pealinna reklaamivaid kultuuri- ja spordiüritusi. Tallinna linnapea märkis, et niisugune koostöö juba käib, kuid vajab edasiarendamist.

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori omakorda avaldas lootust, et koostöö Tallinnaga aitab hoida Helsingis edaspidi pikemalt reisijaid, kes saabuvad lennujaama vaid selleks, et kohe Euroopa teistesse riikidesse edasi lennata.

79
Tagid:
koostöö, Helsinki, Tallinn, turismimess, Eesti, Soome
Samal teemal
Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Leedu ja Venemaa piirile tuleb suur piiripunkt
Turism ilma piirideta: Narva ootab turiste Venemaalt
Soome meedia soovitab oma turistidel Tallinn Viiburi vastu välja vahetada
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega