Sputnik Eesti pressikeskus

"Ühiselt saavutatud suur võit" - sõjaajaloo arheoloogiahuvilised ühinevad

46
(Uuendatud 10:59 04.08.2018)
Esmaspäeval, 6. augustil kell 11.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuses Tallinn - Moskva - Minsk – Chisinau videokonverents, mille on korraldanud "Venemaa otsinguliikumine" ja rahvusvaheline sõja-ajalooekspeditsioon "Volhovi rinne. Tšudovo" ning mis on pühendatud projekti "Ühiselt saavutatud suur võit" käivitamisele.

TALLINN, 4. august — Sputnik. Rahvusvaheline sõja-ajalooekspeditsioon "Volhovi rinne. Tšudovo" toimub 10.-24. augustini 2018 Suure Isamaasõja lahingupaikades Novgorodi oblasti territooriumil. Ekspeditsioonil osaleb umbes 500 sõjaajaloo arheoloogiahuvilist muuhulgas Kõrgõzstanist, Valgevenest, Kasahstanist, Moldovast, Tadžikistanist, Usbekistanist ja Eestist.

Projekti "Ühiselt saavutatud suur võit" korraldas Ülevenemaaline ühiskondlik liikumine "Venemaa otsinguliikumine", Rahvusvaheline Sõltumatute Riikide Ühenduse liikmesriikide humanitaarse koostöö fond, politoloogiakeskus "Põhi-Lõuna" (v.k. "Север-Юг") ja mittetulunduslik arengufond "Euraasia uuringute instituut".

Projekti eesmärk on ühendada SRÜ ja Balti riikide ning Georgia, sõja-ajaloo arheoloogiahuviliste, ajaloolaste, arhiivindusteadlaste jõupingutused, et moodustada ühine inforuum, toetada uusi ühiseid algatusi ning kogemusi sõjas hukkunute ja teadmata kadunuks jäänute saatuse kindlakstegemiseks ja natsismivastaste võitlejate kangelasteo populariseerimisele.

Pressikonverentsil osalevad Teisest maailmasõjast osavõtnute mälestuse jäädvustamisega tegelevate ühiskondlike organisatsioonide esindajad Valgevenest, Eestist ja Moldovast, kes on projekti "Ühiselt saavutatud suur võit" partnerid ning osalevad ekspeditsioonil.

Osalejad

Tallinnas: Eesti sõja-ajalooklubi FrontLine juht Andrei LAZURIN

Moskvas: liikumise "Venemaa otsinguliikumine" vastutav sekretär Jelena TSUNAJEVA

Minskis: otsingurühma "Tagastatud nimed" (v.k. — "Возвращенные имена") komandör Pjotr PITSKO

Chisinaus: Riikliku koordineerimiskomitee "Võit" (v.k. — "Победа") esimees, Moldova Vabariigi Vene ajaloolis-patriootilise klubi esimees Aleksei PETROVITŠ

Teave akrediteerimise kohta:

Oma osalemissoovist üritusel paluma teatada hiljemalt esmaspäevaks, 6. augustiks kuni kella 10.00 e-posti aadressil: o.andronik@sputniknews.com, märkides osaleja ees- ja perekonnanimi, esindatav meediaväljaanne ja ametikoht.

Sputnik Eesti pressikeskus on tänapäevane, kõrgtehnoloogiline multimeedia infoplatvorm, mis on varustatud kõige kaasaegsemate seadmetega ja võimaldab korraldada videokonverentse samaaegselt erinevates maailma linnades. Sellised võimalused aitavad arendada professionaalset ajakirjandust ning edendada teabe laiaulatuslikku vahetamist ja levitamist. Sputnik Eesti pressikeskus kutsub üles koostööle, pakkudes võimalust pidada pressikonverentse kõige aktuaalsematel siseriiklikel ja ülemaailmsetel teemadel.

Pressikeskuse aadress: Paavli 1/Kopli 33, Tallinn.

Ürituse töökeel on vene keel.

Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent Olga Andronik, telef: +372 514 7592, e-post: o.andronik@sputniknews.com

46
Tagid:
pressikeskus, Sputnik Eesti, Eesti, Tallinn
Kutsume tööle eestikeelse veebisaidi toimetaja

Kutsume tööle eestikeelse veebisaidi toimetaja

126
(Uuendatud 16:33 29.07.2019)

Mida me kandidaadilt ootame: Eesti meediaturu tundmist; soovitavalt töökogemust; keeleoskust: väga heal tasemel eesti keelt ja ladusat vene keelt.

Palume saata CV aadressile info@sputnik-news.ee.

Oleme kuulutuse jagamise ja levitamise eest tänulikud!

126
Suvine Tallinna vanalinn

Helsingi turismimess avab soomlastele Eesti võlud

79
(Uuendatud 15:19 03.07.2019)
Tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal turismimessil hõivab Eesti keskse koha. Hoogustub Tallinna ja Helsingi turismialane koostöö.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Eesti võib tuleval aastal ilmselt arvestada märgatava turistidevoo kasvuga, sest just Eesti ilu ja puhkuse veetmise võimalused on tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuva turismimessi "Matkamessut 2020" keskseks teemaks. 

Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Matkamessut 2020" on Põhja-Euroopa suurim sedalaadi üritus.

Keskse koha sellel näitusel hõivab Eesti väljapanek, mis tutvustab soomlastele ja Soome pealinna külalistele Eesti vaatamisväärsusi ja puhkuseveetmise võimalusi, teatab YLE.

"Eesti on paljudele messikülastajatele tuttav – seal käiakse ostureisidel ja lõbusalt aega veetmas," ütles näituse müügiosakonna juhataja Anna Suominen. 

Teatatakse, et Eesti teemad on esindatud ka messi pressiteadetes.

"Matkamessut 2020" toimub Helsingi messikeskuses tuleva aasta 16.– 19. jaanuarini.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Tallinna ja Helsingi linnapead leppisid aprillis toimunud kohtumisel kokku kahe pealinna koostöös ja uue etapi prioriteediks saab ühine turismiturg.

Tallinna ja Helsingi linnapead: järgmiseks prioriteediks on ühine turismiturundus >>

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkab Tallinna ja Helsingi koostöö turismivallas sisaldama ühiselt korraldatavaid konverentse, aga ka mõlemat pealinna reklaamivaid kultuuri- ja spordiüritusi. Tallinna linnapea märkis, et niisugune koostöö juba käib, kuid vajab edasiarendamist.

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori omakorda avaldas lootust, et koostöö Tallinnaga aitab hoida Helsingis edaspidi pikemalt reisijaid, kes saabuvad lennujaama vaid selleks, et kohe Euroopa teistesse riikidesse edasi lennata.

79
Tagid:
koostöö, Helsinki, Tallinn, turismimess, Eesti, Soome
Samal teemal
Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Leedu ja Venemaa piirile tuleb suur piiripunkt
Turism ilma piirideta: Narva ootab turiste Venemaalt
Soome meedia soovitab oma turistidel Tallinn Viiburi vastu välja vahetada
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega