Britannia prints Harry ja tema pruut USA näitlejanna Meghan Markle

Kuninglik pulm: Mida inimesed internetist Meghani kohta otsivad?

94
Suurbritannia pidutseb koos maailmaga, elades kaasa 19. mail abielluvatele prints Harryle ja ameeriklannast näitlejannale Meghan Markle'ile.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Inimesed guugeldavad muu hulgas, millist kleiti kannab uus Briti kuningakoja liige Meghan Markle, kui vana ta on ja kas ta jätkab sarjas "Suits" näitlemist, edastab Pealinn.

Google on teinud statistika, milliseid küsimusi peatse uue Briti kuningakoja liikme kohta kõige enam otsitakse. Teada tahetakse nii Meghani pulmakleidi kohta kui ka seda, mis saab olema tema tiitel.

Tele2 Eesti klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on kõige ja kõigi guugeldamine laialt levinud praktika.

"Oleme varemgi kuulnud humoorikatest otsingukombinatsioonidest, mis inimesi huvitab," rääkis Seliov. "Tänane kuninglik pulm on suures huviorbiidis ning inimesed kodudes tahavad teada, kes on Meghan Markle."

Meghani puhul on otsingud klassikalised:

"Meghan Markle age" ehk mis on Meghan Markle' vanus

Meghan on 36-aastane näitjelanna, kes on sündinud 4. augustil 1981 Los Angeleses. Ka endisel USA presidendil Barack Obamal on sünnipäev samal päeval.

"Meghan Markle father", "Meghan Markle mother" ehk inimesi huvitab, kes on tema isa ja ema

Meghani vanemad on endine telesarjade valguskunstlik Thomas Markle ja joogaõpetaja ning sotsiaaltöötaja Doria Ragland. Meghani vanemad on lahutatud.

"Meghan Markle movies" / Meghan Markle'i filmid

Meghan on tuntud eelkõige oma Rachel Zane'i rolli pärast telesarjast "Suits". Ta on osalenud ka mõnes filmis, näiteks "Dater's Game" ja "When Sparks Fly".

"Meghan Markle wedding dress" — inimesi huvitab, milline näeb välja pulmakleit

Pulmakleit on üks enim varjatud saladusi kuningliku pulma puhul. Kuulujutud pakuvad kleidi autoriteks maailmakuulsaid moemaju ja —loojaid nagu Erdem, Jenny Packham, Christopher Bailey, Stella McCartney, Alexander McQueen'i disainer Sarah Burton ja Ralph & Russo.

"What will Meghan Markle be called?" Kelleks saab Meghan Markle?

Kate Middletonist sai Cambridge'i hertsoginna ning inimesi huvitab, millise tiitli saab endale Meghan. Arvatakse, et Harryle ja Meghanile omistatakse Sussexi hertsogi ja hertsoginna tiitel.

"Is Meghan Markle still on Suits?" ehk kas Meghan on endiselt sarjas Suits

Paraku ei saa Meghan enam sarjas kaasa lüüa ning ta peab asuma igapäevaselt täitma kuninglikke kohutusi.

94
Tagid:
kuninglik pulm, Meghan Markle, prints Harry, Suurbritannia
Kutsume tööle eestikeelse veebisaidi toimetaja

Kutsume tööle eestikeelse veebisaidi toimetaja

127
(Uuendatud 16:33 29.07.2019)

Mida me kandidaadilt ootame: Eesti meediaturu tundmist; soovitavalt töökogemust; keeleoskust: väga heal tasemel eesti keelt ja ladusat vene keelt.

Palume saata CV aadressile info@sputnik-news.ee.

Oleme kuulutuse jagamise ja levitamise eest tänulikud!

127
Suvine Tallinna vanalinn

Helsingi turismimess avab soomlastele Eesti võlud

79
(Uuendatud 15:19 03.07.2019)
Tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal turismimessil hõivab Eesti keskse koha. Hoogustub Tallinna ja Helsingi turismialane koostöö.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Eesti võib tuleval aastal ilmselt arvestada märgatava turistidevoo kasvuga, sest just Eesti ilu ja puhkuse veetmise võimalused on tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuva turismimessi "Matkamessut 2020" keskseks teemaks. 

Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Matkamessut 2020" on Põhja-Euroopa suurim sedalaadi üritus.

Keskse koha sellel näitusel hõivab Eesti väljapanek, mis tutvustab soomlastele ja Soome pealinna külalistele Eesti vaatamisväärsusi ja puhkuseveetmise võimalusi, teatab YLE.

"Eesti on paljudele messikülastajatele tuttav – seal käiakse ostureisidel ja lõbusalt aega veetmas," ütles näituse müügiosakonna juhataja Anna Suominen. 

Teatatakse, et Eesti teemad on esindatud ka messi pressiteadetes.

"Matkamessut 2020" toimub Helsingi messikeskuses tuleva aasta 16.– 19. jaanuarini.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Tallinna ja Helsingi linnapead leppisid aprillis toimunud kohtumisel kokku kahe pealinna koostöös ja uue etapi prioriteediks saab ühine turismiturg.

Tallinna ja Helsingi linnapead: järgmiseks prioriteediks on ühine turismiturundus >>

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkab Tallinna ja Helsingi koostöö turismivallas sisaldama ühiselt korraldatavaid konverentse, aga ka mõlemat pealinna reklaamivaid kultuuri- ja spordiüritusi. Tallinna linnapea märkis, et niisugune koostöö juba käib, kuid vajab edasiarendamist.

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori omakorda avaldas lootust, et koostöö Tallinnaga aitab hoida Helsingis edaspidi pikemalt reisijaid, kes saabuvad lennujaama vaid selleks, et kohe Euroopa teistesse riikidesse edasi lennata.

79
Tagid:
koostöö, Helsinki, Tallinn, turismimess, Eesti, Soome
Samal teemal
Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Leedu ja Venemaa piirile tuleb suur piiripunkt
Turism ilma piirideta: Narva ootab turiste Venemaalt
Soome meedia soovitab oma turistidel Tallinn Viiburi vastu välja vahetada
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega