Türgi soomustehnika Süürias

Carte ja blanche. USA tõmbas Türgile piirid

122
(Uuendatud 15:22 13.10.2019)
Millal oleks Trump veel leidnud põhjuse, et vähemalt kedagi ükskõik kust välja viia. Kasvõi sadakond võitlejatki, sinnasamasse lähedale - Iraaki. Kuid juba Süüriast. Ja see on sekundiks valimislubaduse täitmine. Vähese verega. No on ju vähese verega - kas pole?

Kui mitmekesine võib Ameerika välispoliitika värvigamma ikkagi olla. Tundus, et nad olid vaid seetõttu "jäärapäised", et näevad ainult musta ja valget. Ja sedagi enamasti vastupidi, analüüsib raadio Sputnik vaatleja Mihhail Šeinkman.

Ja nüüd siis, palun väga, on neil ka roheline tuli. Tõsi, seda nad Türgile Süürias kurdide-vastaseks sõjaväeoperatsiooniks küll ei andnud, kuid ei tõmmanud ka punast joont, mida seesama Türgi ületada ei tohi. Ja kuna Türgi pole seda Riigidepartemangu sõnul ka teinud, siis pole ka põhjust teda sanktsioonidega karistada.

Vot kui puhkeks etniline puhastus ja valimatu rünnak tsiviilelanike vastu, siis muidugi. Kuid praegu nagu Mike Pompeo juhitav ametkond tunnistab, pole midagi sellist toimunud. Küllap Türgi sõjaväelased saavad Ilma selleta hakkama.

Tsiviilisikud küll hukkuvad, kuid ilmselt on need Washingtonile vastuvõetavad kaotused. Tema poolt on see, muide, isegi väga humaanne. Türklaste suhtes. Neil on keelatud kõige elavat hävitada. Aga 30 km sügavuselt ja neljasaja pikkuselt, nagu nad ise oma turvatsooni määrasid, võib küll, USA ei ole vastu.

Tegelikult tulenes see juba tõsiasjast, et jänkid siit minema kiirustasid. Tegelikult olid türklased Ameerika relvade vastu. Kurdide vägedel on samasugused. Sellest ju jutt käibki, vaata et peaaegu Trumpi etteheitena mittesekkumist õigustades. Ütles, et oleme juba piisavalt sinna raha matnud.

Ja muide, vaatamata sellele, et nad nagu seisab ühes väga karmis artiklis, "ei aidanud meid Teises maailmasõjas Normandias ega teistes lahingutes". Ta tunnistas siiski, et kurdid aitasid siis, kui sõda käis nende endi maal. Kuid see, nagu president täpsustas, on juba "hoopis teine ​​lugu".

Ja ka maailm, kui vaadata, mis gloobusele joonistatud on, on täna teistsugune. Mitte nende, vaid süürlaste oma. Igal juhul pole see ameeriklaste oma, seega pole ameeriklastel siin midagi teha.

Millal siis veel leiaks ta põhjuse, et vähemalt keegi kusagilt välja viia. Mis siis, et vaid sadakond sõjaväelast. Mis siis, et siiasamasse Iraaki, kuid juba Süüriast. Ja see on sekundiks valimislubaduse täitmine. Väikese verega. No on ju väikese verega, kuna joon pole punane. Üldiselt näitab Washington selles küsimuses üles leidlikkuse imesid.

Saab küll, kui tahab. Ta üritab teravaid nurki vältida ja ainult hurjutab Erdogani veidi. Kusjuures hoopis vähem, kui Vene S-400 ostmise eest.

Võib-olla see polegi carte blanche, kuid Türgile aitab sellestki, et kaart, mida ta ümber joonistab, on tema käes ja blanche, see tähendab lärakas, pole tema näol. Läraka näkku said ju Ühendriigid. Ja nüüd üritavad nad seda retušeerida, teesklevad, et kõik on nende kontrolli all. Nagu liikluspolitseinik, kes ei lahkunud maanteelt, vaid puges lihtsalt põõsasse. Kui kiiruseületamist näeb, tormab kohe järele. Ja isegi kui ületajale järele jõuab, küll nad kuidagi ikka kokkuleppele jõuavad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

122
Tagid:
Donald Trump, USA, kurdid, Türgi, Süüria
Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)
Samal teemal
Pentagon mõtles välja ettekäände jääda Süüriasse
Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud
USA senat: Türgi peab tegema Venemaa ja Lääne vahel valiku
Türgi kindral avas Ankara ja Washingtoni vahelise konflikti tagamaid