Ukraina endine president Petro Porošenko

Hääldussõda: Porošenko soovitas Gruusia ümber nimetada

66
(Uuendatud 14:07 25.06.2019)
Petro Porošenko jagas Gruusia võimudega dekommuniseerimise ja derussifitseerimise kogemusi. Ja soovitas riigi nime otsekohe ümber muuta.

Ukraina endine president Petro Porošenko tegi ettepaneku nimetada Gruusia ümber Sakartveloks. Tema kõne kontekstist tulenevalt Venemaa kiuste. Näiteks tõi ta Kiievi, mille ladinatäheline kirjaviis on nüüd Kyiv, kijrutab raadio Sputnik kolumnist Maria Baljabina.

Porošenko ilmselt ei tea, et nõnda nagu Venemaal on Kiievit ikka Kiieviks nimetatud, nii ka jääb. Seevastu sõbrad läänest, kes õ-tähte ei tunne, peavad nüüd nähtavasti keele paigast väänama, et kõik õigesti välja hääldada.

Paistab küll, et tegemist on lihtsalt hääldusharjutusega enne Sakartvelo käibelevõttu. Ja "Venemaa kiuste" asemel võib pigem välja tulla kius ameeriklastele ja eurooplastele, kellel on alati käibel olnud lihtne ja arusaadav nimekuju Georgia (Géorgie, Georgien jne.), samuti kui USA osariik.

Sellel nimetusel on, muide, oma mõte ja tuleneb see tõenõoliselt Püha Jüri ehk Püga Georgi nimest, keda peetakse riigi kaitsepühakuks.

Aga mis siis ikka, Venemaa kiusuks, kes igal juhul jääb Gruusiat ikka Gruusiaks nimetama, võivad kõik teised ka kannatada.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

66
Tagid:
Venemaa, nimi, Petro Porošenko, Gruusia
Teema:
Provokatsioonid Gruusias (15)
Samal teemal
Provokatsioonid Gruusias