Venemaa president Vladimir Putin

Putini show: britid unistavad Venemaa presidendist

88
(Uuendatud 13:47 25.05.2019)
Läänel ei õnnestu Vladimir Putinit oma siseprobleemidesse kaasata. Ilmselt otsustasid britid temast seepeale enda tarvis "pühapildi" maalida.

Läänes räägitakse pidevalt, et Venemaa ja Vladimir Putin isiklikult sekkuvad nende tegemistesse, seavad võimule oma presidente, kujundavad teistes riikides avalikku arvamust, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Maria Baljabina.

Enamasti jääb kõik "suure tõenäosuse" tsooni - Vladimir Putinit on võimatu Ameerika- või euroopasisestesse arveteklaarimistesse tõmmata.

Ilmselt otsustasid Britid, kes ei suuda Venemaa presidenti reaalselt oma musta pesu pesemisse kaasata, temast pildi maalida ning sellest õhtuse arvamussaate "juht" teha.

Briti ajakirjandus peab Putini uusaastatervitust "jultunuks" >>

Nad vorpisid jämedakoelise karikatuuri, panid selle Venemaa vapiga toolile istuma ja kutsusid saatesse külalisi - ühes esimestest saadetest osaleb näiteks endine pressisekretär Tony Blair. Selline on talk-show uudne formaat, mida on erinevates riikides juba katsetatud.

Peaasi, et "joonis-Putin" ei hakkaks samuti nende "multi-valimistesse" sekkuma. Võib-olla jäävad nad omaenda väljamõeldisi sedavõrd uskuma, et süüdistavad meid ka selles? Skripalidega läks just nii – ise mõtlesid välja, ise solvusid.

Kuigi ameeriklased veel eristavad sellisel tasemel tõde fantaasiast, parodeerivad nad juba ammu nii oma presidenti kui ka Vladimir Putinit.

Britid otsustasid muide Theresa May üle sel viisil mitte nalja heita - ilmselt on ta piisavalt koomiline ka ilma karikatuuride ja multifilmideta – puudub vajadus tegelikkusele midagi lisada. Jätame saateprojekti kunstilise väärtuse publiku otsustada.

Tegelik Vladimir Putin, kes niigi uudistevoost ei lahku, ei pööranud tõenäoliselt sellele isegi tähelepanu - las lõbutsevad, kuidas oskavad, peaasi, et see poliitikat ei segaks.

Theresa May lõpetas lahkumiskõne pisarates >>

Milline peaks olema meie reaktsioon? Kaastundlik. Britid tunnevad ilmselt kahetsust, et neil pole Putini-sarnast juhti - nii teevadki nad oma unistused teoks nii, nagu oskavad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

88