Kaader filmist Intertüdruk

Stracher-macher: Austrial on halb aga iiveldab kogu Euroopa

106
(Uuendatud 15:48 22.05.2019)
Euroopat sunnitakse venelasi kartma. Mitte sellepärast, et nad venelased on, vaid sellepärast, et vene perekonnanime taga võib end varjata Balti-venelane, no ja videokaamera ka muidugi.

Ainult meie (venelased – toim.) ​​mõistame seda ja tunneme inimlikult kaasa. See ei tähenda veel, et ta meie mees on. Lihtsalt me teame, et "russkaja vodka varblasest teeb kotka, parem ära taha, murrab kohe maha", analüüsib raadio Sputnik kolumnist Mihhail Šeinkman. 

Mis siis, et Heinz-Christian Strachega juhtus see kaks aastat hiljem. See on veel hullem. Kääris, küpses ja lõhkes kõige ebasobivamal hetkel.

Kossatšov teab, miks Austria poliitiku ümber skandaal tekitati >>

Nüüd iiveldavad kõik. Kas siis võrgutava kutsuvas mini-seelikus tüdruku seltsis meelt lahutada ei ole Austrias kombeks? Ja seejuures pisut kelkida. See on ju Ibiza.

Kuigi ka meil võib seda juhtuda näiteks Gelendžikis (vihje tundud Venemaa muusikakollektiivi Leningrad laulule "Gelendžik" - toim). Kuid meil ei kulu selleks kuut tundi. Meil on kombeks kohe selgeks teha, kas läheb asjaks või mitte. 

Ja see on kõik, mida saab Austria Vabaduspartei endisele juhile ette heita. Tema aga ei jaganud matsu. Selle eest ju kohtu alla ei anta. Ja ka Austria prokuratuur ei leidnud videol midagi kriminaalset. Aga enam pole vajagi. Kukkus niigi kenasti välja. Kas see "Makarova" oli Venemaalt või Lätist, ei huvita enam kedagi.

Strachest ei jäänud varjugi. Ta kadus kõikjalt. Muidugi võiks ta nõuda oma "poliitilise mõrva" tellijate leidmist, kuid keegi ei liiguta selleks sõrmegi. Kui teda oleks "hoovi tõmmanud" mõni Sorose "sugulane", siis oleks kohe teatatud, et lõksu seadis Venemaa.

Praeguse olukorra eripära seisneb selles, et kõigi teada oli see lavastus ja see sobib kõigile. Nii nagu omal ajal sobis lugu Dominique Strauss-Kahniga. Kes teda praegu enam mäletab? Aga ta oleks võinud Prantsusmaa presidendiks saada. Aga hotelli koristajaneiu pühkis tema karjääri prügikasti, süüdistades ahistamises. Kuigi siis öeldi lihtsalt, tikkus ligi. Nagu pärast selgus, räägiti ainult. Siin aga polnud sedagi. 

Austria parlamendis tunnistati Venemaa-vastaste sanktsioonide tarbetust >>

Ja kohale see neile ei jõua, et mitte Strache't nad ei hävitanud. Strachega seoses ei saadud aru, et lolliks tehti kogu Austria. Sekkuti jõhkralt valimistesse. Vaevalt, et 2017. aasta suvel nii kaugele ette mõeldi. Lihtsalt ei juletud parlamendikampaanias kasutada, kartes ilmselt tühilaske. Austria Vabaduspartei populaarsus oli selleks liiga suur. Kompra ei oleks pruukinud mõjuda. Ja ka "Vene sekkumine" ei olnud Läänes veel eksistentsiaalse ohu tasemele tõusnud.

Ausammas Austria vabastamisel langenud Nõukogude sõjaväelastele.
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Nüüd on aga olukord teine. Saab korraga varju heita kõigile euroskeptikutele. Mida Saksamaa välisminister Maas ka tegi. Öeldes: "Populistid on vabaduse vaenlased. Koostöö nendega on vastutustundetu," muutis ta küsimuse, miks Strache just Saksa meedia kaudu lekitati, retooriliseks. 

Tegelikult tunnevad nad varjamatut kahjurõõmu, et nad näitasid koha kätte mitte ainult ase-, vaid ka päriskantslerile endale. Die Welt kutsub otse kantsler Kurtzi üles "alandlikkusele" ja edaspidi parempoolsetega mitte flirtima. Ja ka Venemaaga mitte.

Eurooplasi sunnitakse venelasi kartma. Mitte sellepärast, et nad venelased on, vaid sellepärast, et vene perekonnanime taga võib olla Balti-venelane. No ja videokaamera ka muidugi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

106
Tagid:
provokatsioon, Austria, Heinz-Christian Strache
Samal teemal
Saksamaa välisminister rääkis kriisist suhetes USA-ga
Rahatoru Läände
Saksamaa teeb lõpu kukkede massitapmisele