Need keelatud sõnad: jah, migratsiooni saab ja tuleb kontrollida, illustreeriv foto

Need keelatud sõnad: jah, migratsiooni saab ja tuleb kontrollida

89
(Uuendatud 08:11 07.05.2019)
Politoloogia kõrgemal tasandil nimetatakse globalismist taandumist naasmiseks rahvusriigi juurde. Ainult et teatud ühiskondades (liberaalses USA-s ja Euroopas) toimub see protsess jabura ja reegliteta kakluse kujul.

Kõige huvitavam selles loos on see, et tal on ülemaaailmne iseloom. Tõsi, meie ees on killukesed Ameerika Ühendriikide põhiküsimuse kahest poolusest – et kes need ameeriklased säärased on, arutleb RIA Novosti kolumnist Dmitri Kossõrev. 

Seitsme EL riigi keeldumine ÜRO ränderaamistiku toetamisest teeb Brüsselile muret >>

Aga tasub vaid meenutada sisserändajaid, kes on võrdlemisi hiljuti Euroopasse valgunud ja seal ideelisi, poliitilisi ning ülepea süsteemis kriisi põhjustanud, või siis mis iganes muud maailma riiki, kaaasa arvatud meie oma (Venemaa - toim.), kui saab selgeks, et USA riiklike meediakanalite autorite poolt välja pakutud neli väidet kujutavad endast midagi sellist, mis puudutavad kõiki. Üleüldse kõiki.

Venemaal paistavad kolm võidet neljast haigutama ajavalt ilmselged: milleks neist üldse kirjutada. Kui kõik on niigi selge? Niisiis esiteks: tuleb austada riigis elavate inimeste tahet – mitte kellelgi ei ole õigustr USA kodakondsust ära võtta, kui sellega on päri need, kes on juba USA kodanikud. Ainult nemad võivad otsustada, keda oma koju ja millistel tingimustel kutsuda.

Teiseks: riigipiirid peavad lukus olema. Selles mõttes, et igal riigil on õigus vähemasti teada, kes sellesse riiki saabub. Kolmandaks: kui sinust saab ameeriklane, siis tähendab see, et sinust saab oma uue kodumaa patrioot. Tõsi, see riik on alati rände võrra kasvanud, kuid samas on üsna hiljutise ajani eeldatud, et sisserändajad tahavad ja võivad saada nimelt ameeriklasteks, seega lisame, et armastus uue kodumaa vastu toob talle kasu.

Veel kord: siin ei ole ei venemaalase ega kelle iganes vaatevinklist midagi sensatsioonilist peale silmanähtava. Aga need kolm punkti on viimastel aastatel pöördunud pööraseks ründeks mitte ainult USA-s, vaid ka Euroopas, kuni selleni välja, et sellest "viisakas ühiskonnas" enam valjusti kõnelda ei kõlba, vaid säärases ühiskonnas tuleb ilma vahet tegemata ka kelle iganes miljonite eest piirid sulgeda.

Ja vaat siin on teile mainitud artikli neljas punkt: meie seadusandjad peavad seadust austama. Nad ei saa premeerida USA kodakondsusega neid, kes on illegaalselt riiki saabunud.

Vaat see on tõeline pomm: kas seadusandjad peavad seadust austama? Ning siin on tõeline hoop Demokraatliku Partei pihta, kes tõsimeeli ja mitte esimest aastat ei edenda kõikide illegaalide (ja uute tulijate) sisserännet. Sest nad mitte ainult ei asu demarite poolt hääletama, vaid takkapihta muudavad ka USA rahvuslikku tasakaalu. Mis tähendab, et demokraadid jäävad sel juhul igavesti valitsema.

Euroopa on lakanud sigimast >>

Joe Biden süüdistas oma esimeses kõnes 2020. aasta demokraatide presidendikandidaadina sel nädalal oma võimalikku vastast Donald Trumpi, et too ei esinda sugugi kõiki ameeriklasi, vaid üksnes oma tulevasi valijaid, seega muuhulgas neid, kes on vastu kontrollimatule migratsioonile koos järgneva kodakondsusega kõigile soovijatele. Ühesõnaga, tolle väära Ameerika vastu.

Huvitav, kuidas kavatsevad demokraadid kõnelda kõikide ameeriklaste eest, kui nad ei ole valmis tegema seda kõigi illegaalidega järgemisi. Kas nad ootavad, et kogu riik on sellega üksmeelselt päri?

Aga sellest kõigest me veel niipea ei kuule, eriti seetõttu, et Trumpi USA arendab praegu jõulist ja räpast propagandat ja ennekõike sisserändetemaatikat. Täheldame, et selle kampaania põhiliseks sihtmärgiks on antud hetkel ennekõike sisserändajad moslemriri ja siin on osutusnud suurimaks süüdlaseks megarünnakurd kristloastr vastu Sri Lankal.

Mis aga puudutab "migrandikaravane" üle Mehhiko piiri, siis siin on olukord keerulisem – USA latiinode elanikkond (kellest suurem osa elab seal täiesti legaalselt) ei paista inforünnakute jaoks kuigivõrd meeldivate ja ohutute tegelastena.

Siin on teile näited sellest propagandast, mis interneti jututubades ja muudes kanalites ringi liikusid. Selle propaganda julgeteks ja siivututeks näideteks on veebiavarustes ja muudes kanalites levivad veebipostitused koos lustakate piltidega. " Tuleb olla täielik idiooot arvamaks, tuhandete Ameerika Ühendriike hävitrada ihkavate sisserändajate saabumine USA-sse selleks, et toetusi saada, on mõistlik mõte.

Ehk on siis, kui ma sulgen oma kodu ukse nende eest ja teen seda sellepärast, et ma neid ei salli, teatades, et vihkan neid, kes on väljastpoolt sisse tulnud ning sellepärast armastsan ma neid, kes on seespool."

Ehk "kui viis kõige rikkamat moslemi riiki ei ole vastu võtnud mitte mingisuguseid Süüria põgenikke, teatades, et see suurendaks terrorismiohtu, siis on nende riigipead meist ilmselgelt targemad."

"Viisakate inimeste" vastus on selge: kõik te olete ksenofoobid, islamofoobid, rassistid, alternatiivõiguslikud ja nii edasi. Globalistidele klassikaline võte: kes nendega ei nõustu, jääb tsiviliseeritud ühiskonnna raamidest väljapoole ja temaga pole mõtet vaielda. Lausung, et "migratsiooni saab ka tuleb kontrolli all hoida," on keelatud.

Migratsioon Eestis >>

Trumpi meeskonna vastus on et president on ainult korra andnud käsu varjupaiga pakkumise reeglite kohta. Kui see tal ei õnnestu, siis esiteks ei tohi ülegi ebaseaduslikult riigipiiri ületanule anda tööluba, juhul kui ta seda taotleb. Seega ei saa kes iganes ebaseaduslikult riiki saabunu mitte kunagi seadkulikult töötada. (Ent praegu on see järelikult võimalik.)

Illustreeriv foto
© Sputnik / Ирина Калашникова

Ja veel. Varjupaigataotlusi menetlevad kohtunikud on kohustatud langetama otsuse 180 päeva jooksul.(Aga demokraatlikus riigis, nagu näha, saavad nad selle otsustamisega igavesti venitada ning sisserändajad saavad toetusi taotleda, seega olla seaduslikult illegaaliks.

Tõsi küll, arusaamatuks jääb, et Trumpil seee algatus ei õnnestu. Tema vastased sõdivad iga tema rändevastase seaduse vastu, kasutades selleks kohtuvõimu või teatud osariikide eriseadusi.

Politoloogia kõrgemal tasandil nimetatakse globalismisst taandumist naasmiseks rahvusriigi juurde. Ainult et teatud ühiskondades (liberaalses USA-s ja Euroopas) toimub see protsess jabura ja reegliteta kakluse kujul. Ning selle tulemus on kaugelt arusaamatu - kes on näiteks öelnud, et järgmistel valimistel ei tule USA-s võitjaks vabariiklased?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

89
Tagid:
analüütika, poliitika, migratsioon, migrant, Euroopa, USA
Samal teemal
Migratsioon Eestis
Ikkagi mässajad: Itaalia saadab päästetud migrandid tagasi
Kreeka saartele on saabunud taas rohkelt migrante
USA piirivalve tabas Arizona kõrbes sadu migrante
Флаг Эстонии и НАТО

NATO ike: kui palju eestlased Venemaa-vastase poliitika eest maksavad

(Uuendatud 17:53 22.12.2019)
Tallinna välispoliitika aluseks on saanud hüpoteetiline vastasseis Moskvaga ning oma territooriumi täiesti reaalne andmine USA ja NATO käsutusse sõjalise taristu rajamiseks.

See on juba viinud sadade miljonite eurode kaotamiseni, mis on eraldatud tarbetute NATO võõrvägede toomiseks Eesti pinnale ja nende ülalpidamiseks. Ees ootavad uued vabatahtlikud rahakaotused.

Kui NATO riigid olid Varssavi tippkohtumisel 2016. aasta juunis otsustanud paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse, oli vaja investeeringuid.

Vajaliku taristu rajamiseks võõrvägedele järgmise viie aasta jooksul on Eesti valitsus kiirkorras eraldanud 40 miljonit eurot. Neid Eesti jaoks üsna suuri summasid on kasutatud kasarmute, arsenalide ja ladude ehitamiseks ning keskpolügooni arendamiseks.

Märgime, et Eesti valitsus on eraldanud reservfondist lisaraha liitlasvägede riigis viibimise hüvitamiseks alates 2014. aastast ehk ammu enne Varssavi tippkohtumist, mis olevat legitimeerinud võõrvägede alalise viibimise rahulikus ja stabiilses piirkonnas.

Eesti eelarvestrateegia 2019.–2021. aastaks näeb ette 2,4 miljardi euro suurused kaitsekulutused.

Absurdne lennubaas

Põhja-Atlandi allianss kavatseb suurendada Balti riikide õhuruumi turvavate lennukite arvu. Muuhulgas on kavas rakendada üsna valvsaks tegevaid lennupõhise eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteeme (AWACS).

Ämari lennubaasis anti mullu oktoobris pidulikult käiku uued objektid, mis on ette nähtud NATO võõrvägede ja relvade vastuvõtmiseks ja teenindamiseks. Seejuures rõhutas kaitseminister Jüri Luik, et see taristu ei ole mõeldud mitte ainult USA õhujõududele, vaid "on kasulik kõigile". Projekti elluviimine läks maksma umbes 13,5 miljonit eurot.

Kaks kuud enne Ämari baasis toimunud tseremooniat oli Hispaania lennuväe hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 lasknud Lõuna-Eesti kohal välja lahingraketi AMRAAM. Õnneks pääseti ohvrite ja purustusteta. Ligi 20-kilose lõhkepeaga raketi allakukkumise kohta ei leitud: see võis lennata ka saja kilomeetri kaugusele, isegi naaberriigi territooriumile.

See "õnnelik õnnetus" näitab, kui turvalisemaks on muutunud Eesti kodanike elu NATO õhujõudude kaitsva tiiva all. Esimene rakett sattus Eestisse sealt, kust seda ei oodatud, kuid täiesti ootuspäraselt.

Välismaise väegrupeeringu Eestis viibimise deklareeritav eesmärk on astuda vajadusel välja Venemaa agressiooni vastu ja võita aega alliansi põhivägede saabumiseni.

Kuni "kuri Venemaa" ei ründa, tuleb liitlasi ülal pidada Eesti maksumaksjate kulul. Võimalik, et aastakümneid. Aga kui võtta arvesse kulud oma kaitseväe relvastuse uuendamise kavale (praegu on Eesti ülemaailmses sõjalise võimsuse edetabelis Global Firepower 112. kohal 137-st), võib julgelt kinnitada, et eesmärgiks seatud 2,18 protsendil SKP-st Eesti sõjalise eelarve kasv pidama ei jää.

Tuleb veel kaua püksirihma pingutada, sest Ameerika presidendi Donald Trumpi üleskutse suurendada NATO riikide kaitsekulutused 4 protsendini SKP-st kehtib ka Eesti kohta.

Peegeldumisnurk

Läänes on levinud ettekujutus, et Balti regiooni postsovetlikud vabariigid seisavad vastu Venemaa agressioonile ja Põhja-Atlandi allianss kaitseb neid. Ja ometi ei ähvarda Eestit, Lätit ja Leedut ükski naaberriik, territoriaalseid või muid materiaalseid pretensioone ei ole neile ka Venemaal.

Teisest küljest NATO aastatepikkune motiveerimata laienemine itta ja Baltimaade "kaitsmine" tuhandetest sõjaväelastest koosnevate paljurahvuseliste väegrupeeringute ja löögirelvade paigutamise teel Venemaa piiride äärde ning õppused nagu Defender Europe 2020 meenutavad järjest rohkem agressiooniks valmistumist ja sunnivad Moskvat adekvaatselt reageerima.

Venemaa relvajõudude peastaabi ülem Valeri Gerassimov rääkis 17. detsembril otsesõnu alliansi valmistumisest "mastaapseks sõjaliseks konfliktiks" Balti regioonis ja see järeldus ei tõota Eestile midagi head.

Sõjaliste ohtudega silmitsi seistes on Venemaa kohustatud rakendama karme vastumeetmeid ning selleks on tal väärikad relvajõud ja ustavad liitlased.

Näiteks Leningradi oblastis, Eesti külje all, toimuvad alates 18. detsembrist kiire õppekogunemine ja Krasnoje Selo motolaskurbrigaadi õppus, millest võtavad osa ka Valgevene Vabariigi sõjaline delegatsioon, Lääne sõjaväeringkonna kõrgem juhtkoosseis, Balti laevastik, õhujõudude ja õhutõrje Leningradi koondised, üldväed ja tankiarmeed, mis dislotseeruvad 26 Venemaa Föderatsiooni subjekti territooriumil.

Eri tasandite staapides ja polügoonil harjutatakse uusimaid sõjategevuse viise võttes arvesse tänapäeva relvakonflikte. Erilist tähelepanu pööratakse luuretegevusele, õhutõrjele (tingliku vastase lahing- ja luuredroonide hävitamisele), raadioelektroonilisele võitlusele, tuleülesannete täitmisele suurtükiväelaste, tankistide ja motolaskurite poolt. Mis sellest järeldub?

Võõrvägede viibimine Eestis ainult vähendab Eesti julgeolekut. Mida rohkem on ettearvamatuid kaitsjaid olematu ohu eest, seda vaesemad on riigi elanikud ja seda tõenäolisem on piirkonna muutumine relvakonflikti tandriks.

Lugege lisaks:

https://ee.sputniknews.ru/columnists/20191219/18802351/chlenstvo-nato-estonia-traty.html

Tagid:
majandus, Eesti, Venemaa, NATO
Samal teemal
Kelle närvid enne üles ütlevad: ekspert hindas USA ja Türgi suhteid
Venemaa president Vladimir Putini pressikonverents

Kas Eesti riigijuhid saavad Putini läbipaistvast vihjest aru

(Uuendatud 16:51 20.12.2019)
Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus. Kuid Sputnik Eesti töötajate jälitamine seab tema kõrge koha löögi alla, arvab kolumnist Boriss Grigorjev.

Rahvusvaheline praktika näitab, et väike Eesti peab kõvasti pingutama, et pääseda maailma meedia uudiste edetabeli tippu.

See läks tal korda seoses parvlaeva Estonia katastroofiga, seoses astumisega Euroopa Liitu ja NATOsse ning seoses "pronksiste" sündmustega, nüüd aga on riigile pööratud tähelepanu seoses sõnavabaduse karjuva rikkumisega Venemaa teabeagentuuri Sputnik Eesti ajakirjanike tagakiusamise teel.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Ma pole kindel, kas Eesti tahtis just sellist kuulsust, kuid seda küsimust Tallinna agentuuri ajakirjanike riigipoolse tagakiusamise kohta, mille esitas Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva otse Venemaa presidendile Vladimir Putinile tema iga-aastasel pressikonverentsil, millest võtsid osa Venemaa ja maailma tippajakirjanikud, kuulis kogu maailm, ja isegi kui mõnedes maades suhtutakse sellesse eelarvamustega, kujuneb ometi mingisugune ettekujutus Eestist kui riigist, kus rikutakse ajakirjanike õigusi ja ajakirjandusvabadust.

Midagi head ma selles ei näe. Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus — nüüd aga on ta endale ise sellise hoobi andnud.

Kelle kõrvad selle tagant paistavad?

Kahtlemata püüab Eesti peavoolumeedia serveerida praegust etteheidet Putini poolt ja lubadust toetada Venemaa ajakirjanikke Eestis kui infopoliitilist rünnakut "kaitsetu" Eesti vastu, kes võitleb kõigest väest kurja Vene "monstrumiga".

Juba mitu aastat on Eesti poliitikud ja valitsusmeelsed väljaanded kinnitanud, et Sputnik Eesti ei olevat meedia, viitamata seejuures ühelegi seadusele. Ja kõik sellepärast, et mingit õiguslikku alust selleks põhimõtteliselt polegi.

Viimastel kuudel on agentuuri püütud hävitada isiklike sanktsioonide rakendamise kaudu, mis on kehtestatud Sputnik Eesti emaagentuuri rahvusvahelise infoagentuuri Rossija Segodnja juhi Dmitri Kisseljovi vastu.

Ja seda vaatamata sellele, et agentuuri ennast sanktsiooninimekirjades ei ole ja Euroopa Liidus on juriidiliselt tunnistatud, et Kisseljov ei ole agentuuri tegelik kasusaaja.

Eesti võimude sellise põikpäisuse üle võib vaid imestada, eriti kui võtta arvesse seda tõenäolist kahju, mida kõnealune tegevus toob Eestile rahvusvahelisel areenil.

Kuid nähtavasti ei seisa asjaomase aktsiooni taga mitte ainult natsionalismist pimestatud Eesti poliitikud ja ametnikud, vaid ka läänest pärit kolmandad jõud, kes püüavad Eesti kätega Venemaale järjekordselt "käkki keerata".

Omasid me hätta ei jäta

Sputnik Eesti tagakiusamisest rääkides lubas Venemaa president Vladimir Putin kasutada olukorra lahendamiseks kõiki võimalusi püüdes seejuures mitte kahjustada riikidevahelisi suhteid ja mitte jätta agentuuri ajakirjanikke hätta.

"Me teeme kõik, mida suudame, et teid jõukohaste abinõudega toetada ja mitte kahjustada meie riikide vahelisi suhteid. Vaatame, mida me teha saame," märkis president Putin.

Pole kahtlust, et avalikult sellisel tasemel kõlanud lubadus täidetakse. Muuhulgas on Venemaa välisministeerium juba saatnud pöördumised juhtivate rahvusvaheliste organisatsioonide poole.

"Eesti võimud on oma jahis Vene teabeagentuurile läinud üle nii totalitaarsetele meetoditele nagu tema töötajate ja koostööpartnerite jõhker hirmutamine karistusmeetmetega. Taoline olukord on täiesti vastuvõetamatu ning täielikult vastuolus demokraatia aluspõhimõtetega ja Eesti rahvusvaheliste kohustustega meedia segamatu töö, arvamuste avaldamise vabaduse ja infole võrdse juurdepääsu tagamisel," märgitakse Venemaa välisministeeriumi avalduses. Välisministeerium kutsus asjassepuutuvaid rahvusvahelisi organisatsioone ja kodanikuõiguste kaitse ühendusi üles kiiresti reageerima.

"Eelkõige ootama hinnangut olukorrale OSCE esindajalt ajakirjandusvabaduse küsimustes Harlem Désirilt," teatati ministeeriumist.

Kas Eesti võimud alluvad rahvusvahelisele survele? See sõltub "vanemate vendade" poolse surve tugevusest ja nendest kadudest, milleks Eesti võimud on valmis praeguses konfliktis Venemaaga.

On ilmselge, et Sputnik Eesti töötab edasi igal juhul. Kas see hakkab toimuma Eesti pinnal või enamjaolt väljaspool Eestit, seda näitavad lähikuude sündmused.

On täiesti tõenäoline, et järgnevad kohtuasjad Eesti võimude suhtes, kuid kuna kohtu veskid jahvatavad aeglaselt ja asi võib minna Euroopa Inimõiguste Kohtuni välja, tuleb õiglust oodata kaua.

Igal juhul jätkavad Eesti võimud sihikindlalt Eesti kui demokraatliku riigi maine halvendamist ning võimalusi koostööks naaberriigi Venemaaga jääb järjest vähemaks. Ja vaevalt on mõtet pärast taolisi tegevusi oodata Venemaa riigijuhtide heatahtlikku suhtumist igasugustesse Eestile majanduslikult kasulikesse algatustesse.

Autori arvamus ei pruugi kirjastaja seisukohaga kokku langeda.

Lugege lisaks: 

Tagid:
analüütika, demokraatia, Venemaa, Eesti, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Putini suur pressikonverents 2019
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Meedialahingud
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega