Президент России Владимир Путин на обложке журнала Time

Ajakiri Time tõstis Putini sulgudest välja

81
(Uuendatud 21:41 20.04.2019)
Mihhail Šeinkman
Siin see on - peavoolumeedia väike kättemaks. Nad justkui ise õpetasid, et meedia on tegelikkuse peegel, kuid neil muutub see ikka ja jälle mingiks kõverpeegliks. Ja veel häguseks, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Mihhail Šeinkman.

Ameerika ajakiri Time ei lülitanud Vladimir Putinit teist aastat järjest saja maailma mõjukama inimeste hulka. No ei lülitanud, siis ei lülitanud. Nende õigus. Nemad näevad maailma asju nii. Lõppude lõpuks ei ole Putin mingi lamp, et teda sisse peaks lülitama. Päikesel, näiteks, on ükskõik, kas ta lülitatakse sisse või mitte. See on üle kõige.

Särab iseenesest. Ja igaüks otsustab ise, kas minna tema valguse kätte või aknad tihedalt kinni katta ja lamp sisse lülitada.etasid, et meedia on tegelikkuse peegel, kuid neil muutub see ikka ja jälle mingiks kõverpeegliks. Ja veel häguseks, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Mihhail Šeinkman.

Siin on hoopis muu oluline. Nad justkui ise õpetasid, et meedia on tegelikkuse peegel. Aga neil meenutab see rohkem kõverpeeglit. Pealegi kuidagi hägust. No nagu viimati, märtsis, läkitusega Föderaalkogule. Uued relvad. 'Te ei kuulanud meid, kuulake siis nüüd'. Nemad aga otsustasid, et need on 'multifilmid'. Ja tõestasid Putini mõjukate nimekirja mittelülitamisega justkui, et tema animatsioon neid ei mõjuta. Me oleme arusaajad inimesed, naersid. Ja nii mängisid esimese mänguaja (i.k. Time – toim.). Läheme edasi. 'Sarmat', "Avangard', 'Kinžall', 'Poseidon', 'Peresvet', 'Burevestnik'. Kõik on toimivad.

"Tsirkoon" jällegi, on niivõrd ülihelikiiruseline, et nad ei jõua viienigi lugeda, kui see juba nende juures on. Ja sellega purustatakse mitte ainult nende raketiseadeldised, vaid ka need, kes neid toodavad. Kuid ainult vastulöögina. See tähendab, et see tuleb välja alles pärast seda, kui nemad meid mõjutavad. Nii et praegu on ajakiri Putini unustanud täiesti põhjendatult. Ka Venemaa sekkumise Ameerika valimistesse. Eriprokurör Mueller lõpetas selle uurimise ära. Tuleb välja, et Kreml ei osanud isegi Trumpi mõjutada. Mis siis veel kogu maailmast rääkida.

Aga ütleme, Guaidoga, on vastupidi. Trump ei saa ilma temata mitte kuidagi. Vähemalt Venezuelas mitte. Nende uus "litapoeg". Temale koht saja "suure" seas muidugi leiti. Rooma paavsti, Xi Jinpingi ja Trumpi enda kõrval. Mõtlesid kaua, millisesse nominatsiooni ta panna. Kas "Riigipeade" või "Kunstimeistrite" kategooriasse. Kuid selleks, et mitte Juani nagu toda ahvi nutikate ja ilusate vahel lõhki kiskuda, esitasid tema lavaande ikkagi Oscarile.

Muide, Mueller on samuti auväärses nimekirjas. Hale, kortsus, ärakurnatud, kuid neile on ta siiski oluline. Ilmselt nagu kurgi ots. Mõru, kasutu, ilma selleta ei saa aga kuidagi. Veel on seal keegi Bolsonari nimeline, keda tuntakse rohkem Trumpi Brasiilia teisikuna. Netanyahu on rohkem tuntud Trumpi Iisraeli võlgnikuna. Esindajatekoja esimees Pelosi on tuntud Trumpi esimene vaenlasena.

Aga kes Putin Trumpile on? Mitte keegi.

Vene relvajõudude Kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov
Пресс-служба Минобороны РФ

See siis ongi peavoolumeedia väike kättemaks. Nagu oleksid jätnud sünnipäevale kutsumata. Tegelikult pole nad ju sõbradki mitte. Sellegipoolest, "ajutine" küll, kuid ikkagi võit. Vähemalt nemad näevad seda nii.

Paar numbrit varem kujutati Putinit puna-mustal kaanepildil kummardumas maakera kohale. Alapealkiri oli "Vladimir Putin tahab laiendada oma mõju mitte ainult valimistele." Kahe nädala pärast võtsid nad talt selle mõju ära. Samal paberil võtsidki.

Time tõstis Putini sulgudest välja. Ja õigesti tegi. Matemaatiliselt täpselt. Sest sulgude sees võib igasuguseid asju juhtuda. Lõpptulemus sõltub sellest, kes nende taga on.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

81
Tagid:
The Times, Vladimir Putin