USA sõjaväelased Leedus

Trump: Euroliit hakkab USA sõjaväebaaside eest miljardeid maksma

171
(Uuendatud 15:59 12.03.2019)
Donald Trump jätkab USA sõjaväe "isemajandavaks" muutmise poliitikat ja püüab tõsimeeli sõjaväge kulude tekitajast kasumiallikaks muuta.

Ivan Danilov, RIA Novosti

Time Magazine, agentuur Bloomberg ja teised USA meediakanalid arutavad aktiivselt Donald Trumpi tegevusplaani, vahndab RIA Novosti

Ameerika presidendi ettepanekute olemus (mida ta veel ametlikult teinud pole, kuid mis on juba Ameerika ajakirjandusse "lekkinud") ei meeldi sugugi Ameerika liitlastele, kes seisavad silmitsi nõudega maksta selle eest, et USA nende territooriumile oma sõjaväebaasid paigutas.

Varssavi raporteeris: Poolasse tuleb USA sõjaväebaas >>

Lisaks peavad ELi riigid ja teised Washingtoni partnerid "teenuse" eest maksma vastavalt valemile "USA sõjaväebaaside säilitamise kulud pluss täiendavad 50%" – ajakirjas Time ilmunud sõnastuses koguni "50% või rohkem" – mis on vihje võimalusele, et Trump püüab oma Ameerika liitlastest võimalikult suured summad välja pigistada.

Pole vaja olla prohvet: paljudes riikides, kus USA sõjavägi juba kohal on, tõlgendatakse "Ameerika vägede kohaloleku eest tasumise" kava kas andami nõudmise või reketina, kuid on väga ebatõenäoline, et see peataks Ameerika presidenti, kes on poliitikasse tulnud ärimaailmast.

Kui ajakirja "Time" allikad on oma arvestused õigesti teinud, hakkab olukord välja nägema järgmiselt: "Mõningatel juhtudel hakkavad Ameerika sõdureid majutavad riigid maksma viis kuni kuus korda rohkem kui praegu - vastavalt valemile "kulud pluss 50%".

Väärib märkimist, et praegu ei maksa suurem osa Euroopa riikidest ning Jaapan Ameerika baaside eest "sularahas", vaid pigem kaudsete hüvitiste kaudu, mis võimaldavad ameeriklastel raha säästa: selleks on tasuta üür, tollimaksuvabastused jne. 

Uus makseskeem ja "Trumpi valem" sellistele kaudsetele maksetele ruumi ei jäta: Ameerika meedia kirjutab kõige selgema tekstiga, et "privileegi" eest Ameerika baasi oma maal majutada (kusjuures sõna "privileeg" kasutavad nad täie tõsidusega) peavad liitlased nüüd maksma hakkama – kusjuures piisavalt, et tagada seeläbi Ameerika armee kasumlikkus.

On ebatõenäoline, et idee autoriks oli USA president ise.

Palju reaalsem versioon on see, et Trump sai inspiratsiooni Poola valitsuselt, kes lojaalsushulluse seisundis teatas soovist maksta USA valitsusele uue Ameerika sõjaväebaasi paigutamise võimaluse eest kaks miljardit dollarit.

Sel hetkel tundus, et peale Poola ei taha keegi sellist kokkulepet sõlmida - vähemalt nendest riikidest, kel on kaks miljardit dollarit varnast võtta.

Prantsusmaa tegi ettepaneku luua üleeuroopaline armee >>

Kuid ärimees Trump nägi ilmselt selles Varssavi ekstsentrilises ja kulukas trikis uut ärimudelit oma sõjalisele kohalolekule välismaal.

Juba varem rõhutas ta vajadust teha nii, et USA sõjalise sekkumise korral maksaksid kaudsed abisaajad või isegi ohvrid (näiteks Iraak) selle lõbu eest, näiteks andes Washingtonile oma naftaressursid:

"President Trump esitas kaks korda Iraagi peaministrile idee maksta Ameerikale sõja eest Iraagis naftaga, mis on väga pretsedenditu taotlus, olles vastuolus rahvusvaheliste normide ja loogikaga," teatas eelmisel aastal Ameerika portaal Axios, informeeritud diplomaatilistele allikatele viidates. 

Aastal 2017 teatas Trump intervjuus telekanal ABC-le otse: "Me oleks pidanult neilt nende nafta võtma."

Ta isegi väitis, et selline Iraagi ressursside sundvõõrandamine võimaldanuks vältida terroristliku islamiriigi tekkimist piirkonnas. 

Vaatamata üsna ekstravagantsetele äriideedele, ei püüdnud ta varem Euroopas, Jaapanis, Lõuna-Koreas või Lähis-Idas asuvate Ameerika sõjaväebaaside arvelt teenida.

Nüüd on ilmselt erinevatel põhjustel saabunud aeg sügavale partnerite rahakottidesse pugeda.

On tõenäoline, et Washingtoni administratsioon on jõudnud järeldusele: NATO liikmesriigid ei nõustu lähitulevikus alliansile (see tähendab üldjoontes Ameerika armee ja relvatööstuse ülalpidamisele) kaht protsenti oma SKT-st kulutama (mis moodustaks sadu miljardeid dollareid aastas).

Trump lõpetas 7-triljonilise operatsiooni - ei taheta maksta >>

Seega tasub proovida neilt kasvõi tagasihoidlikumaid summasid välja raputada, kasutades ettekäändena kulutusi Ameerika baasidele.

Kelle eest NATOt kaitsta >>

USA kaitsekulutuste salastatuse ja Ameerika armee ja seda majutavate riikide vaheliste finantssuhete läbipaistmatuse tõttu on raske hinnata konkreetseid summasid, mida õnnelikud riigid maksma hakkavad.

Võime kindlalt öelda, et jutt käib miljarditest.

Ettepanek sundida eurooplasi ja teisi USA liitlasi maksma, põhjustab paljude Ameerika ekspertide ja diplomaatide hulgas siirast õudust.

"Isegi selles varases staadiumis (Trumpi ettepanek) tabas kaitseministeeriumi ja Riigidepartemangu šokk, ametnikud kardavad, et see on osutub ammustele USA liitlastele Aasias ja Euroopas tõsiseks solvanguks – nad kahtlevad juba niigi Trumpi pühendumuses liitlassuhetele," kirjutab Time. 

On lihtne aimata, millise reaktsiooni Ameerika presidendi plaani järgmine etapp esile kutsub: "Pentagoni ametnikke paluti arvutada kahe valemi väärtus: määrata kindlaks, kui palju raha sellised riigid, nagu Saksamaa maksma peavad. Teine valem aga määrab allahindluse, mille saavad need riigid, kelle poliitika USA poliitikale vastab."

NATO on kohe kutu: Kremli salarelv on juba valmis >>

Nagu paanikassesattunud eksperdid ja diplomaadid õiglaselt rõhutavad, toovad sellised ettepanekud kaasa vaid ühe asja: riikides nagu Saksamaa või Jaapan, kus valijad ei ole niigi Ameerika vägede kohalolekuga rahul, algab uuesti avalik arutelu, kas pole mitte aeg ameeriklastele ust näidata?

"Ainuüksi niisuguse küsimuse tõstatamine loob vale narratiivi, et need rajatised – sõjaväebaasid – on seal asukohariikide hüvanguks", vastas Timesile Douglas Lute, endine USA suursaadik NATO juures. "Tõde on selline – baasid eksisteerivad seal sellepärast, et nad on meie huvides," lisas ta.

Tõsi on tõesti selline, kuid president Trumpi äri niisugust tõde ei vaja.

Venemaa huvide seisukohalt – mida tugevamini härra Trump Euroopa Liitu, Jaapanit, Lõuna-Koread ja teisi liitlasi oma ahnuse ja katusepakkumisega vihale ajab, seda parem.

Meedia: USA-d tõukab hukule "arrogantne ülbus" >>

Ameerika käitumise taustal paistavad Venemaa ja Hiina RV eriti atraktiivsetena – nii mõistlike põhimõtete järgimises kui ka võimes tagada rahvusvahelist stabiilsust ülemaailmset hegemooniat nõudmata.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

171
Tagid:
liitlased, NATO, sõjaväebaasid, USA baasid, USA
Samal teemal
Terroristid koju tagasi: mida Trump Euroopalt tahab
"Maailma sandarmil" on aeg puhata - Trump muudab USA rolli
"Kord papil oli peni..." - USA sulges vaikselt õhujõudude baasi Küprosel
Флаг Эстонии и НАТО

NATO ike: kui palju eestlased Venemaa-vastase poliitika eest maksavad

(Uuendatud 17:53 22.12.2019)
Tallinna välispoliitika aluseks on saanud hüpoteetiline vastasseis Moskvaga ning oma territooriumi täiesti reaalne andmine USA ja NATO käsutusse sõjalise taristu rajamiseks.

See on juba viinud sadade miljonite eurode kaotamiseni, mis on eraldatud tarbetute NATO võõrvägede toomiseks Eesti pinnale ja nende ülalpidamiseks. Ees ootavad uued vabatahtlikud rahakaotused.

Kui NATO riigid olid Varssavi tippkohtumisel 2016. aasta juunis otsustanud paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse, oli vaja investeeringuid.

Vajaliku taristu rajamiseks võõrvägedele järgmise viie aasta jooksul on Eesti valitsus kiirkorras eraldanud 40 miljonit eurot. Neid Eesti jaoks üsna suuri summasid on kasutatud kasarmute, arsenalide ja ladude ehitamiseks ning keskpolügooni arendamiseks.

Märgime, et Eesti valitsus on eraldanud reservfondist lisaraha liitlasvägede riigis viibimise hüvitamiseks alates 2014. aastast ehk ammu enne Varssavi tippkohtumist, mis olevat legitimeerinud võõrvägede alalise viibimise rahulikus ja stabiilses piirkonnas.

Eesti eelarvestrateegia 2019.–2021. aastaks näeb ette 2,4 miljardi euro suurused kaitsekulutused.

Absurdne lennubaas

Põhja-Atlandi allianss kavatseb suurendada Balti riikide õhuruumi turvavate lennukite arvu. Muuhulgas on kavas rakendada üsna valvsaks tegevaid lennupõhise eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteeme (AWACS).

Ämari lennubaasis anti mullu oktoobris pidulikult käiku uued objektid, mis on ette nähtud NATO võõrvägede ja relvade vastuvõtmiseks ja teenindamiseks. Seejuures rõhutas kaitseminister Jüri Luik, et see taristu ei ole mõeldud mitte ainult USA õhujõududele, vaid "on kasulik kõigile". Projekti elluviimine läks maksma umbes 13,5 miljonit eurot.

Kaks kuud enne Ämari baasis toimunud tseremooniat oli Hispaania lennuväe hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 lasknud Lõuna-Eesti kohal välja lahingraketi AMRAAM. Õnneks pääseti ohvrite ja purustusteta. Ligi 20-kilose lõhkepeaga raketi allakukkumise kohta ei leitud: see võis lennata ka saja kilomeetri kaugusele, isegi naaberriigi territooriumile.

See "õnnelik õnnetus" näitab, kui turvalisemaks on muutunud Eesti kodanike elu NATO õhujõudude kaitsva tiiva all. Esimene rakett sattus Eestisse sealt, kust seda ei oodatud, kuid täiesti ootuspäraselt.

Välismaise väegrupeeringu Eestis viibimise deklareeritav eesmärk on astuda vajadusel välja Venemaa agressiooni vastu ja võita aega alliansi põhivägede saabumiseni.

Kuni "kuri Venemaa" ei ründa, tuleb liitlasi ülal pidada Eesti maksumaksjate kulul. Võimalik, et aastakümneid. Aga kui võtta arvesse kulud oma kaitseväe relvastuse uuendamise kavale (praegu on Eesti ülemaailmses sõjalise võimsuse edetabelis Global Firepower 112. kohal 137-st), võib julgelt kinnitada, et eesmärgiks seatud 2,18 protsendil SKP-st Eesti sõjalise eelarve kasv pidama ei jää.

Tuleb veel kaua püksirihma pingutada, sest Ameerika presidendi Donald Trumpi üleskutse suurendada NATO riikide kaitsekulutused 4 protsendini SKP-st kehtib ka Eesti kohta.

Peegeldumisnurk

Läänes on levinud ettekujutus, et Balti regiooni postsovetlikud vabariigid seisavad vastu Venemaa agressioonile ja Põhja-Atlandi allianss kaitseb neid. Ja ometi ei ähvarda Eestit, Lätit ja Leedut ükski naaberriik, territoriaalseid või muid materiaalseid pretensioone ei ole neile ka Venemaal.

Teisest küljest NATO aastatepikkune motiveerimata laienemine itta ja Baltimaade "kaitsmine" tuhandetest sõjaväelastest koosnevate paljurahvuseliste väegrupeeringute ja löögirelvade paigutamise teel Venemaa piiride äärde ning õppused nagu Defender Europe 2020 meenutavad järjest rohkem agressiooniks valmistumist ja sunnivad Moskvat adekvaatselt reageerima.

Venemaa relvajõudude peastaabi ülem Valeri Gerassimov rääkis 17. detsembril otsesõnu alliansi valmistumisest "mastaapseks sõjaliseks konfliktiks" Balti regioonis ja see järeldus ei tõota Eestile midagi head.

Sõjaliste ohtudega silmitsi seistes on Venemaa kohustatud rakendama karme vastumeetmeid ning selleks on tal väärikad relvajõud ja ustavad liitlased.

Näiteks Leningradi oblastis, Eesti külje all, toimuvad alates 18. detsembrist kiire õppekogunemine ja Krasnoje Selo motolaskurbrigaadi õppus, millest võtavad osa ka Valgevene Vabariigi sõjaline delegatsioon, Lääne sõjaväeringkonna kõrgem juhtkoosseis, Balti laevastik, õhujõudude ja õhutõrje Leningradi koondised, üldväed ja tankiarmeed, mis dislotseeruvad 26 Venemaa Föderatsiooni subjekti territooriumil.

Eri tasandite staapides ja polügoonil harjutatakse uusimaid sõjategevuse viise võttes arvesse tänapäeva relvakonflikte. Erilist tähelepanu pööratakse luuretegevusele, õhutõrjele (tingliku vastase lahing- ja luuredroonide hävitamisele), raadioelektroonilisele võitlusele, tuleülesannete täitmisele suurtükiväelaste, tankistide ja motolaskurite poolt. Mis sellest järeldub?

Võõrvägede viibimine Eestis ainult vähendab Eesti julgeolekut. Mida rohkem on ettearvamatuid kaitsjaid olematu ohu eest, seda vaesemad on riigi elanikud ja seda tõenäolisem on piirkonna muutumine relvakonflikti tandriks.

Lugege lisaks:

https://ee.sputniknews.ru/columnists/20191219/18802351/chlenstvo-nato-estonia-traty.html

Tagid:
majandus, Eesti, Venemaa, NATO
Samal teemal
Kelle närvid enne üles ütlevad: ekspert hindas USA ja Türgi suhteid
Venemaa president Vladimir Putini pressikonverents

Kas Eesti riigijuhid saavad Putini läbipaistvast vihjest aru

(Uuendatud 16:51 20.12.2019)
Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus. Kuid Sputnik Eesti töötajate jälitamine seab tema kõrge koha löögi alla, arvab kolumnist Boriss Grigorjev.

Rahvusvaheline praktika näitab, et väike Eesti peab kõvasti pingutama, et pääseda maailma meedia uudiste edetabeli tippu.

See läks tal korda seoses parvlaeva Estonia katastroofiga, seoses astumisega Euroopa Liitu ja NATOsse ning seoses "pronksiste" sündmustega, nüüd aga on riigile pööratud tähelepanu seoses sõnavabaduse karjuva rikkumisega Venemaa teabeagentuuri Sputnik Eesti ajakirjanike tagakiusamise teel.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Ma pole kindel, kas Eesti tahtis just sellist kuulsust, kuid seda küsimust Tallinna agentuuri ajakirjanike riigipoolse tagakiusamise kohta, mille esitas Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva otse Venemaa presidendile Vladimir Putinile tema iga-aastasel pressikonverentsil, millest võtsid osa Venemaa ja maailma tippajakirjanikud, kuulis kogu maailm, ja isegi kui mõnedes maades suhtutakse sellesse eelarvamustega, kujuneb ometi mingisugune ettekujutus Eestist kui riigist, kus rikutakse ajakirjanike õigusi ja ajakirjandusvabadust.

Midagi head ma selles ei näe. Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus — nüüd aga on ta endale ise sellise hoobi andnud.

Kelle kõrvad selle tagant paistavad?

Kahtlemata püüab Eesti peavoolumeedia serveerida praegust etteheidet Putini poolt ja lubadust toetada Venemaa ajakirjanikke Eestis kui infopoliitilist rünnakut "kaitsetu" Eesti vastu, kes võitleb kõigest väest kurja Vene "monstrumiga".

Juba mitu aastat on Eesti poliitikud ja valitsusmeelsed väljaanded kinnitanud, et Sputnik Eesti ei olevat meedia, viitamata seejuures ühelegi seadusele. Ja kõik sellepärast, et mingit õiguslikku alust selleks põhimõtteliselt polegi.

Viimastel kuudel on agentuuri püütud hävitada isiklike sanktsioonide rakendamise kaudu, mis on kehtestatud Sputnik Eesti emaagentuuri rahvusvahelise infoagentuuri Rossija Segodnja juhi Dmitri Kisseljovi vastu.

Ja seda vaatamata sellele, et agentuuri ennast sanktsiooninimekirjades ei ole ja Euroopa Liidus on juriidiliselt tunnistatud, et Kisseljov ei ole agentuuri tegelik kasusaaja.

Eesti võimude sellise põikpäisuse üle võib vaid imestada, eriti kui võtta arvesse seda tõenäolist kahju, mida kõnealune tegevus toob Eestile rahvusvahelisel areenil.

Kuid nähtavasti ei seisa asjaomase aktsiooni taga mitte ainult natsionalismist pimestatud Eesti poliitikud ja ametnikud, vaid ka läänest pärit kolmandad jõud, kes püüavad Eesti kätega Venemaale järjekordselt "käkki keerata".

Omasid me hätta ei jäta

Sputnik Eesti tagakiusamisest rääkides lubas Venemaa president Vladimir Putin kasutada olukorra lahendamiseks kõiki võimalusi püüdes seejuures mitte kahjustada riikidevahelisi suhteid ja mitte jätta agentuuri ajakirjanikke hätta.

"Me teeme kõik, mida suudame, et teid jõukohaste abinõudega toetada ja mitte kahjustada meie riikide vahelisi suhteid. Vaatame, mida me teha saame," märkis president Putin.

Pole kahtlust, et avalikult sellisel tasemel kõlanud lubadus täidetakse. Muuhulgas on Venemaa välisministeerium juba saatnud pöördumised juhtivate rahvusvaheliste organisatsioonide poole.

"Eesti võimud on oma jahis Vene teabeagentuurile läinud üle nii totalitaarsetele meetoditele nagu tema töötajate ja koostööpartnerite jõhker hirmutamine karistusmeetmetega. Taoline olukord on täiesti vastuvõetamatu ning täielikult vastuolus demokraatia aluspõhimõtetega ja Eesti rahvusvaheliste kohustustega meedia segamatu töö, arvamuste avaldamise vabaduse ja infole võrdse juurdepääsu tagamisel," märgitakse Venemaa välisministeeriumi avalduses. Välisministeerium kutsus asjassepuutuvaid rahvusvahelisi organisatsioone ja kodanikuõiguste kaitse ühendusi üles kiiresti reageerima.

"Eelkõige ootama hinnangut olukorrale OSCE esindajalt ajakirjandusvabaduse küsimustes Harlem Désirilt," teatati ministeeriumist.

Kas Eesti võimud alluvad rahvusvahelisele survele? See sõltub "vanemate vendade" poolse surve tugevusest ja nendest kadudest, milleks Eesti võimud on valmis praeguses konfliktis Venemaaga.

On ilmselge, et Sputnik Eesti töötab edasi igal juhul. Kas see hakkab toimuma Eesti pinnal või enamjaolt väljaspool Eestit, seda näitavad lähikuude sündmused.

On täiesti tõenäoline, et järgnevad kohtuasjad Eesti võimude suhtes, kuid kuna kohtu veskid jahvatavad aeglaselt ja asi võib minna Euroopa Inimõiguste Kohtuni välja, tuleb õiglust oodata kaua.

Igal juhul jätkavad Eesti võimud sihikindlalt Eesti kui demokraatliku riigi maine halvendamist ning võimalusi koostööks naaberriigi Venemaaga jääb järjest vähemaks. Ja vaevalt on mõtet pärast taolisi tegevusi oodata Venemaa riigijuhtide heatahtlikku suhtumist igasugustesse Eestile majanduslikult kasulikesse algatustesse.

Autori arvamus ei pruugi kirjastaja seisukohaga kokku langeda.

Lugege lisaks: 

Tagid:
analüütika, demokraatia, Venemaa, Eesti, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Putini suur pressikonverents 2019
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Meedialahingud
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega