Ameerika miljardär ja mõjukas poliitiline niiditõmbaja George Soros

Hiina oht: veerand triljoni suurune "rööv"

241
(Uuendatud 11:30 28.01.2019)
Ameerika miljardär ja mõjukas poliitiline niiditõmbaja George Soros kasutas oma esinemist Davose foorumil, et korraldada võimas meediarünnak Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingi ja kogu riigi juhtkonna vastu tervikuna.

Ivan Danilov,  RIA Novosti

Paljud maailma ajakirjanduses ilmunud kommentaarid juhtisid publiku tähelepanu peamiselt Ameerika oligarhi poolt Hiina kommunistliku partei juhtkonnale heidetud "kinda" globaalsetele  aspektidele, kuid Sorose ja Xi konfliktil ei ole mitte ainult poliitilised, vaid ka väga tõsised majanduslikud motiivid.

Oleks väga naiivne vaadata olukorda vaid ideoloogilise vastasseisu vaatenurgast, kui konflikti sügavamad aspektid on ilmselgelt seotud võitlusega kõige tõsisemate rahavoogude eest.

Väga konservatiivsete hinnangute kohaselt on Sorose poolt Davosis tõstatatud küsimuse "jackpoti" suuruseks 251 miljardit dollarit. Ja seda ainuüksi siis, kui piirduda planeerimisperioodiga aastani 2025.

Kui vaadata olukorda pikemas perspektiivis, on summad lausa  astronoomilised.

Eriti kui võtate arvesse tohutuid teenimisvõimalusi, mis avanevad neile, kes võidavad konkurentsivõitluse USA oligarhi kõnes mainitud olulisimate tehnoloogia ja taristuprojektide üle.

George Sorose kõne Davose foorumil oli pühendatud Venemaa president Putini, Hiina presidendi Xi ja Hiina tehnoloogiaettevõtete kritiseerimisele.

Oluline erinevus Ameerika oligarhi eelmistest vihapursetest seisneb prioriteetide muutumises: kui varem oli peamiseks vaenlaseks ja ohuks Vladimir Putin, siis nüüd on Sorose tähelepanu pööratud eelkõige Hiina juhtkonna ja Hiina tehnoloogiaettevõtete vastu.

Muide, oma "osa" sai ka Ameerika Ühendriikide president: Trumpi süüdistati kaubandussõja pidamises kogu maailmaga, selle asemel, et keskenduda kaubandussõjale Hiina vastu.

Peamine tsitaat Sorose kõnest, millele kogu maailma ajakirjandus tähelepanu pööras, tundub ainult esmapilgul poliitilisena: "Hiina ei ole ainus autoritaarne režiim maailmas, kuid ta on kõige rikkam, tugevam ja tehnoloogiliselt arenenum."

Seda öeldes lisas Soros, et need asjaolud muudavad Hiina riigipea "avatud ühiskondade kõige ohtlikumaks vastaseks", sest “tehisintellekti abil väljatöötatud kontrollivahendid "annavad" autoritaarsele režiimile eeliseid.”

Antud juhul ei ole võtmesõnaks mitte "autoritaarne" (režiimi mõttes), vaid "eeliseid" (tehnoloogilise ülekaalu mõistes).

Tegelikult on kõige olulisem tsitaat oligarhi kõnest hoopis mujal ja see on seotud tema isikliku solvumise ja ärihuvidega: "Eelmisel aastal uskusin ma veel, et Hiina peaks olema ülemaailmsete juhtimisstruktuuridega rohkem seotud, kuid sellest ajast peale on president Xi käitumine minu arvates muutunud. 

Minu nüüdne seisukoht on: selle asemel, et pidada kaubandussõda praktiliselt kogu maailmaga, peaks USA keskenduma Hiinale. Hiina firmad ZTE ja Huawei pääsesid kergelt – USA peaks neile rohkem survet avaldama.

Kui need ettevõtted hakkavad 5G turul domineerima, on tegu vastuvõetamatu riskiga ülejäänud maailma jaoks."

Väärib rõhutamist, et ainus konkreetne ja realiseeritav nõue, mille oligarh Davosis esitas, oli see, et Hiina tehnoloogiaettevõtete suhtes kohaldataks täiesti turuväliseid administratiivseid ja konkurentsi piiravaid meetodeid.

Peab olema äärmiselt naiivne, uskumaks tõsimeeli, et professionaalset finantsspekulanti Sorost, kes on tuntud oma oskuste poolest teenida raha erinevate riikide majandusprobleemide arvelt, huvitab vähimalgi määral võitlus planeedi tavakodanike kaitsmise nimel riigipoolse, kõrgtehnoloogia abil teostatava kontrolli eest.

Enamgi veel, Ameerika oligarhi katse tõmmata joont "autoritaarse Hiina järelevalve" ja "avatud Lääne ühiskondade vahele" on naeruväärne, sest täieliku reaalajas toimuva seire seisukohast ületavad nn "vabad Lääne riigid" sageli George Orwelli kõige julgemaidki fantaasiaid. 

Selles kontekstis võime meenutada Edward Snowdeni juhtumit ning kui ka hiljutisi intsidente: näiteks äsjane juhtum Ühendkuningriigist, kus "poliitiliselt mittekorrektse" luuletuse "laikimisele" järgnes kohene politsei külastus

Sorose seisukohtade palju ratsionaalsem selgitus on seotud asjaoluga, et uuringutefirma Netscribes hinnangul jõuab 5G võrgu turumaht 2025. aastaks 251 miljardit dollarini, kusjuures see ei ole veel kõige optimistlikum hinnang.

Veelgi enam, nagu Soros ise tunnistas, käitus ta alles eelmisel aastal tegelikult Pekingi lobistina, toetades Hiina kasvavat juurdepääsu erinevatele rahvusvahelistele struktuuridele, ning tol ajal polnud Ameerika oligarhil Huawei või ZTE suhtes mingeid etteheiteid ega pretensioone. 

On ilmselge, et Hiina juhtkonna poliitikas ei toimunud möödunud aasta jooksul mingeid radikaalseid muudatusi, mille üle Soros kaebab, seega jääb vaid üks loogiline selgitus: nad ei tahtnud temaga oma kasumit jagada, mille eest ta nüüd lihtsalt kätte maksab – üritades seda teha oma lemmikettekäändel – end vabaduse ja inimõiguste eest võitlemise lipu sisse mähkides.

On raske vabaneda mõttest, et miljardärist spekulant on tõenäoliselt juba ostnud nende Ameerika või Euroopa ettevõtete aktsiaid, mis hakkavad  teenima kümneid miljardeid dollareid, kui Huawei ja ZTE totalitarismi vastu võitlemise loosungite all maailmaturult välja tõrjutakse.

Arvestades Sorose enda karjääri, oleks imelik, kui ta mingil muul viisil tegutseks, eriti arvestades, et 5G standardvõrgust saab omamoodi “võti” tuleviku internetile, täisväärtuslikule "asjade internetile" ja paljudele teistele digitaalsetele teenustele, mis on hetkel veel võimatud, kuid toovad tulevikus tohutut kasumit.

Kahjuks on Sorosel vähemalt lääneriikide turgudel kõik võimalused oma eesmärk saavutada: tema ja ta liitlased võivad tõepoolest Hiina kõrgtehnoloogiaettevõtted oma  kauplemisplatvormidelt välja suruda ning nüüdseks on juba selge, et Huawei ja ZTE-ga kampaania ei piirdu.

Venemaal tuleb toimuva teha toimuva osas oluline järeldus: kõik projektid, sealhulgas riiklikul tasandil plaanitavad, mis põhinevad kõrgtehnoloogiliste ettevõtete loomisel plaaniga Lääne turgudel raha teenida, on sisuliselt perspektiivitud ja mitterealiseeritavad – Lääs ei vaja konkurente.

Läänes keelustataks mitte ainult Hiina Huawei, vaid ka Venemaa Gazprom, kuid see pole võimalik, sest Venemaa gaasi (ja naftat) ei saa ilma tõsiste majanduslike tagajärgedeta embargo alla seada.

Tuleb meeles pidada, et globaalse turumajanduse ajastu läheneb lõpule ja lähiaastatel lammutavad "meie Lääne partnerid" kogu globaalsete turgude süsteemi.

See tähendab, et keegi ei oota meid Euroopas ega Ameerikas ja me peame juba aktiivselt tegelema maailmakaubanduse alternatiivsete süsteemide ehitamisega, hoolimata asjaolust, et kõik maailma Sorosed sellele kaikaid kodaratesse pilduda püüavad.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

241
Tagid:
5G, Huawei, Venemaa, Hiina, George Soros
Samal teemal
Milline nutitelefon osta koolinoorele
Trumpi kukutamine: Washingtoni ilmus "president Bolton"
Trumpi ultimaatum – Hiina peab uuesti mahajäänuks muutuma
Флаг Эстонии и НАТО

NATO ike: kui palju eestlased Venemaa-vastase poliitika eest maksavad

(Uuendatud 17:53 22.12.2019)
Tallinna välispoliitika aluseks on saanud hüpoteetiline vastasseis Moskvaga ning oma territooriumi täiesti reaalne andmine USA ja NATO käsutusse sõjalise taristu rajamiseks.

See on juba viinud sadade miljonite eurode kaotamiseni, mis on eraldatud tarbetute NATO võõrvägede toomiseks Eesti pinnale ja nende ülalpidamiseks. Ees ootavad uued vabatahtlikud rahakaotused.

Kui NATO riigid olid Varssavi tippkohtumisel 2016. aasta juunis otsustanud paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse, oli vaja investeeringuid.

Vajaliku taristu rajamiseks võõrvägedele järgmise viie aasta jooksul on Eesti valitsus kiirkorras eraldanud 40 miljonit eurot. Neid Eesti jaoks üsna suuri summasid on kasutatud kasarmute, arsenalide ja ladude ehitamiseks ning keskpolügooni arendamiseks.

Märgime, et Eesti valitsus on eraldanud reservfondist lisaraha liitlasvägede riigis viibimise hüvitamiseks alates 2014. aastast ehk ammu enne Varssavi tippkohtumist, mis olevat legitimeerinud võõrvägede alalise viibimise rahulikus ja stabiilses piirkonnas.

Eesti eelarvestrateegia 2019.–2021. aastaks näeb ette 2,4 miljardi euro suurused kaitsekulutused.

Absurdne lennubaas

Põhja-Atlandi allianss kavatseb suurendada Balti riikide õhuruumi turvavate lennukite arvu. Muuhulgas on kavas rakendada üsna valvsaks tegevaid lennupõhise eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteeme (AWACS).

Ämari lennubaasis anti mullu oktoobris pidulikult käiku uued objektid, mis on ette nähtud NATO võõrvägede ja relvade vastuvõtmiseks ja teenindamiseks. Seejuures rõhutas kaitseminister Jüri Luik, et see taristu ei ole mõeldud mitte ainult USA õhujõududele, vaid "on kasulik kõigile". Projekti elluviimine läks maksma umbes 13,5 miljonit eurot.

Kaks kuud enne Ämari baasis toimunud tseremooniat oli Hispaania lennuväe hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 lasknud Lõuna-Eesti kohal välja lahingraketi AMRAAM. Õnneks pääseti ohvrite ja purustusteta. Ligi 20-kilose lõhkepeaga raketi allakukkumise kohta ei leitud: see võis lennata ka saja kilomeetri kaugusele, isegi naaberriigi territooriumile.

See "õnnelik õnnetus" näitab, kui turvalisemaks on muutunud Eesti kodanike elu NATO õhujõudude kaitsva tiiva all. Esimene rakett sattus Eestisse sealt, kust seda ei oodatud, kuid täiesti ootuspäraselt.

Välismaise väegrupeeringu Eestis viibimise deklareeritav eesmärk on astuda vajadusel välja Venemaa agressiooni vastu ja võita aega alliansi põhivägede saabumiseni.

Kuni "kuri Venemaa" ei ründa, tuleb liitlasi ülal pidada Eesti maksumaksjate kulul. Võimalik, et aastakümneid. Aga kui võtta arvesse kulud oma kaitseväe relvastuse uuendamise kavale (praegu on Eesti ülemaailmses sõjalise võimsuse edetabelis Global Firepower 112. kohal 137-st), võib julgelt kinnitada, et eesmärgiks seatud 2,18 protsendil SKP-st Eesti sõjalise eelarve kasv pidama ei jää.

Tuleb veel kaua püksirihma pingutada, sest Ameerika presidendi Donald Trumpi üleskutse suurendada NATO riikide kaitsekulutused 4 protsendini SKP-st kehtib ka Eesti kohta.

Peegeldumisnurk

Läänes on levinud ettekujutus, et Balti regiooni postsovetlikud vabariigid seisavad vastu Venemaa agressioonile ja Põhja-Atlandi allianss kaitseb neid. Ja ometi ei ähvarda Eestit, Lätit ja Leedut ükski naaberriik, territoriaalseid või muid materiaalseid pretensioone ei ole neile ka Venemaal.

Teisest küljest NATO aastatepikkune motiveerimata laienemine itta ja Baltimaade "kaitsmine" tuhandetest sõjaväelastest koosnevate paljurahvuseliste väegrupeeringute ja löögirelvade paigutamise teel Venemaa piiride äärde ning õppused nagu Defender Europe 2020 meenutavad järjest rohkem agressiooniks valmistumist ja sunnivad Moskvat adekvaatselt reageerima.

Venemaa relvajõudude peastaabi ülem Valeri Gerassimov rääkis 17. detsembril otsesõnu alliansi valmistumisest "mastaapseks sõjaliseks konfliktiks" Balti regioonis ja see järeldus ei tõota Eestile midagi head.

Sõjaliste ohtudega silmitsi seistes on Venemaa kohustatud rakendama karme vastumeetmeid ning selleks on tal väärikad relvajõud ja ustavad liitlased.

Näiteks Leningradi oblastis, Eesti külje all, toimuvad alates 18. detsembrist kiire õppekogunemine ja Krasnoje Selo motolaskurbrigaadi õppus, millest võtavad osa ka Valgevene Vabariigi sõjaline delegatsioon, Lääne sõjaväeringkonna kõrgem juhtkoosseis, Balti laevastik, õhujõudude ja õhutõrje Leningradi koondised, üldväed ja tankiarmeed, mis dislotseeruvad 26 Venemaa Föderatsiooni subjekti territooriumil.

Eri tasandite staapides ja polügoonil harjutatakse uusimaid sõjategevuse viise võttes arvesse tänapäeva relvakonflikte. Erilist tähelepanu pööratakse luuretegevusele, õhutõrjele (tingliku vastase lahing- ja luuredroonide hävitamisele), raadioelektroonilisele võitlusele, tuleülesannete täitmisele suurtükiväelaste, tankistide ja motolaskurite poolt. Mis sellest järeldub?

Võõrvägede viibimine Eestis ainult vähendab Eesti julgeolekut. Mida rohkem on ettearvamatuid kaitsjaid olematu ohu eest, seda vaesemad on riigi elanikud ja seda tõenäolisem on piirkonna muutumine relvakonflikti tandriks.

Lugege lisaks:

https://ee.sputniknews.ru/columnists/20191219/18802351/chlenstvo-nato-estonia-traty.html

Tagid:
majandus, Eesti, Venemaa, NATO
Samal teemal
Kelle närvid enne üles ütlevad: ekspert hindas USA ja Türgi suhteid
Venemaa president Vladimir Putini pressikonverents

Kas Eesti riigijuhid saavad Putini läbipaistvast vihjest aru

(Uuendatud 16:51 20.12.2019)
Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus. Kuid Sputnik Eesti töötajate jälitamine seab tema kõrge koha löögi alla, arvab kolumnist Boriss Grigorjev.

Rahvusvaheline praktika näitab, et väike Eesti peab kõvasti pingutama, et pääseda maailma meedia uudiste edetabeli tippu.

See läks tal korda seoses parvlaeva Estonia katastroofiga, seoses astumisega Euroopa Liitu ja NATOsse ning seoses "pronksiste" sündmustega, nüüd aga on riigile pööratud tähelepanu seoses sõnavabaduse karjuva rikkumisega Venemaa teabeagentuuri Sputnik Eesti ajakirjanike tagakiusamise teel.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Ma pole kindel, kas Eesti tahtis just sellist kuulsust, kuid seda küsimust Tallinna agentuuri ajakirjanike riigipoolse tagakiusamise kohta, mille esitas Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva otse Venemaa presidendile Vladimir Putinile tema iga-aastasel pressikonverentsil, millest võtsid osa Venemaa ja maailma tippajakirjanikud, kuulis kogu maailm, ja isegi kui mõnedes maades suhtutakse sellesse eelarvamustega, kujuneb ometi mingisugune ettekujutus Eestist kui riigist, kus rikutakse ajakirjanike õigusi ja ajakirjandusvabadust.

Midagi head ma selles ei näe. Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus — nüüd aga on ta endale ise sellise hoobi andnud.

Kelle kõrvad selle tagant paistavad?

Kahtlemata püüab Eesti peavoolumeedia serveerida praegust etteheidet Putini poolt ja lubadust toetada Venemaa ajakirjanikke Eestis kui infopoliitilist rünnakut "kaitsetu" Eesti vastu, kes võitleb kõigest väest kurja Vene "monstrumiga".

Juba mitu aastat on Eesti poliitikud ja valitsusmeelsed väljaanded kinnitanud, et Sputnik Eesti ei olevat meedia, viitamata seejuures ühelegi seadusele. Ja kõik sellepärast, et mingit õiguslikku alust selleks põhimõtteliselt polegi.

Viimastel kuudel on agentuuri püütud hävitada isiklike sanktsioonide rakendamise kaudu, mis on kehtestatud Sputnik Eesti emaagentuuri rahvusvahelise infoagentuuri Rossija Segodnja juhi Dmitri Kisseljovi vastu.

Ja seda vaatamata sellele, et agentuuri ennast sanktsiooninimekirjades ei ole ja Euroopa Liidus on juriidiliselt tunnistatud, et Kisseljov ei ole agentuuri tegelik kasusaaja.

Eesti võimude sellise põikpäisuse üle võib vaid imestada, eriti kui võtta arvesse seda tõenäolist kahju, mida kõnealune tegevus toob Eestile rahvusvahelisel areenil.

Kuid nähtavasti ei seisa asjaomase aktsiooni taga mitte ainult natsionalismist pimestatud Eesti poliitikud ja ametnikud, vaid ka läänest pärit kolmandad jõud, kes püüavad Eesti kätega Venemaale järjekordselt "käkki keerata".

Omasid me hätta ei jäta

Sputnik Eesti tagakiusamisest rääkides lubas Venemaa president Vladimir Putin kasutada olukorra lahendamiseks kõiki võimalusi püüdes seejuures mitte kahjustada riikidevahelisi suhteid ja mitte jätta agentuuri ajakirjanikke hätta.

"Me teeme kõik, mida suudame, et teid jõukohaste abinõudega toetada ja mitte kahjustada meie riikide vahelisi suhteid. Vaatame, mida me teha saame," märkis president Putin.

Pole kahtlust, et avalikult sellisel tasemel kõlanud lubadus täidetakse. Muuhulgas on Venemaa välisministeerium juba saatnud pöördumised juhtivate rahvusvaheliste organisatsioonide poole.

"Eesti võimud on oma jahis Vene teabeagentuurile läinud üle nii totalitaarsetele meetoditele nagu tema töötajate ja koostööpartnerite jõhker hirmutamine karistusmeetmetega. Taoline olukord on täiesti vastuvõetamatu ning täielikult vastuolus demokraatia aluspõhimõtetega ja Eesti rahvusvaheliste kohustustega meedia segamatu töö, arvamuste avaldamise vabaduse ja infole võrdse juurdepääsu tagamisel," märgitakse Venemaa välisministeeriumi avalduses. Välisministeerium kutsus asjassepuutuvaid rahvusvahelisi organisatsioone ja kodanikuõiguste kaitse ühendusi üles kiiresti reageerima.

"Eelkõige ootama hinnangut olukorrale OSCE esindajalt ajakirjandusvabaduse küsimustes Harlem Désirilt," teatati ministeeriumist.

Kas Eesti võimud alluvad rahvusvahelisele survele? See sõltub "vanemate vendade" poolse surve tugevusest ja nendest kadudest, milleks Eesti võimud on valmis praeguses konfliktis Venemaaga.

On ilmselge, et Sputnik Eesti töötab edasi igal juhul. Kas see hakkab toimuma Eesti pinnal või enamjaolt väljaspool Eestit, seda näitavad lähikuude sündmused.

On täiesti tõenäoline, et järgnevad kohtuasjad Eesti võimude suhtes, kuid kuna kohtu veskid jahvatavad aeglaselt ja asi võib minna Euroopa Inimõiguste Kohtuni välja, tuleb õiglust oodata kaua.

Igal juhul jätkavad Eesti võimud sihikindlalt Eesti kui demokraatliku riigi maine halvendamist ning võimalusi koostööks naaberriigi Venemaaga jääb järjest vähemaks. Ja vaevalt on mõtet pärast taolisi tegevusi oodata Venemaa riigijuhtide heatahtlikku suhtumist igasugustesse Eestile majanduslikult kasulikesse algatustesse.

Autori arvamus ei pruugi kirjastaja seisukohaga kokku langeda.

Lugege lisaks: 

Tagid:
analüütika, demokraatia, Venemaa, Eesti, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Putini suur pressikonverents 2019
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Meedialahingud
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega