Viikingite pidu Hispaanias

Paljas viiking Venemaa vastu: NATO harjutused ei läinud väga sujuvalt

133
(Uuendatud 18:26 18.11.2018)
Norras lõppesid NATO õppused "Trident Juncture". Lääne ajakirjandus kordas järjekindlalt, et need harjutused on viimaste aastakümnete suurimad ja nende eesmärgiks on näidata alliansi sõjalist jõudu ja ühtsust.

TALLINN, 18. novemberTegelikult ei varjanud keegi fakti, et "lihviti" Venemaa potentsiaalsetele rünnakutele vastamist – sest mõnede panikööride sõnul mõtleb Moskva pidevalt rahumeelsete Euroopa linnade vallutamisest, vahendab RIA Novosti portaali Inosmi. 

"Vene karu" natolased ei hirmutanud — "karutõbi" teeniti välja küll >>

Kuidas vahvad NATO sõdurid ülesandega hakkama said? Nad külmetasid sooja riietuse puudusel, hirmutasid kohalikud kariloomad hingetuks, tallasid põllud ära ning vihastasid norrakaid oma "kempsuharjumustega".

Üks sõdur sai lausa kuulsaks — kuid mitte lahinguväljal, vaid Instagramis.

Euroopa meedia, kes tõstis eelmisel aastal toimunud Venemaa õppuste "Zapad" tõttu kära taevani, ei saanud nüüd teist niisama suuremahulist sõjalist sündmust täielikult ignoreerida. Mõned rääkisid harjutuste eesmärkidest, teised hakkasid analüüsima, kas liit ikka on nii tugev, kui ta näidata soovib.

Strateegiline piinlemine — Norras toimunud NATO õppuste varjukülg >>

Kui midagi juhtub, tuleb NATO kohe appi. Neile, kes sellesse uskusid, tõi "Trident Juncture" mõningaid ebameeldivaid avastusi. Allianss võib kogu südamest oma riikide kaitsele asuda — isegi mõningate selliste maade, mis veel NATO-ga liitunud pole — kuid pole fakt, et ta seda ka suuda,.

Mõnel üksuses puudub varustus, teiste seadmed ei võimalda neil oma kolleegidega ühendust võtta ja mõned neist avastasid alles sündmuste käigus, et teistes riikides võib ka ilmastik üllatusi tuua. Paljud Lääneriikide väljaanded ei suutnud alliansi lahinguvõimekuse teemal mürgistest kommentaaridest hoiduda.

Norrakad ise, kelle maal NATO tankid sedapuhku müttasid, hakkasid kaebama. Selgub, et poliitika on poliitika, kuid keegi neist ei soovi võimsat naabrit otseselt provotseerida.

GPS kaotas pea — Soome süüdistab enda kursilt kõrvalekaldumises Venemaad >>

Ka eelarveraha kulutamine "sõjamängudele" ei tundu inimestele põhjendatuna. Ja kui poliitika jõuab sinu enda aeda, siis pole enam patriootiliste hõisete jaoks aega. Iseenese Venemaa rolli asetamine muutub tunduvalt lihtsamaks.

Ainult islandlastel vedas: riiki ei laostatud – küll aga joodi kõik Reykjaviki baarid õllest tilgatumaks.

133
Tagid:
lahinguvalmidus, võitlusvõime, manöövrid, ühiskond, õppused, Trident Juncture 18, NATO, Skandinaavia, Norra, USA, Venemaa
Teema:
Õppused (114)
Samal teemal
NATO õppused Norras lähevad liitriikidele kalliks maksma
Ratas tervitas Norras toimuvaid NATO suurõppust