Briti labor pole suutnud tõestada närvimürgi venemaist päritolu

Trumpi käealune rikkus ära "Skripali juhtumi"

54
(Uuendatud 14:58 04.04.2018)
Pragmaatilisest vaatevinklist tuleks Porton Downi labori juhtkonna ootamatu avalduse põhiliseks tagajärjeks lugeda tõsiasja, et tõsiste seesmiste erimeelsuste olemasolu Suurbritannia poliitilises ladvikus saab pidada tõestatuks.

Ivan Danilov, blogi Crimson Alter autor

Teatud osa Venemaa publikust on Porton Downi armeelabori juhi Gary Aitkenheadi tunnistust, et seal ei õnnestunud tõestada "Skripalile mõeldud mürgi" venemaist päritolu, tõlgendanud tõsise probleemina Theresa May jaoks. Vähemalt on oodata, et see ülestunnistus peaks tekitama talle raskusi kavatsuses jätkata diplomaatilisi rünnakuid Venemaa suhtes.

Paraku ei vasta need ootused tegelikkusele. Tuntud anekdooti parafraseerides võib öelda, et tõendid Suurbritannia valetamise kohta on küll leitud, kuid sadestus diplomaatilise skandaali näol on hulbib endiselt pinnal. Ses mõttes tuleb kasuks meenutada lugu kurikuulsa Jackson-Vaniki seaduseparandusega, mille USA Kongress võttis vastu 1974. aastal eesmärgiga "karistada" NSVL-i "emigratsioonipiirangute ja inimõiguste rikkumise" eest. Seaduseparandus kehtis kuni 2014. aastani, elades seega palju aastaid kauem kui NSVL ja igasugused tema eksistentsiga seotud rändepiirangud. Enamgi veel, kohe pärast selle sätte tühistamist sai vastu võetud niinimetatud Magnitski akt, mis kehtestas Venemaa vastu analoogsed sanktsioonid, kuid nüüd juba teisel ettekäändel.

Vaevalt küll tasub Suurbritannialt oodata mingeid erilisi kõrvalekaldumisi ameeriklaste poolt läbiproovitud Venemaa-vastase poliitika skeemist. Kui on olemas soov Venemaad välisvaenlasena ära kasutada, siis selle poliitilise vajaduse tarbeks leidub alati mõni järjekordne "Skripali juhtum". Juba praegu võib Suurbritannia poliitikute ja meedia esmaseid reaktsioone jälgides kirjeldada nende strateegiat Porton Downi labori tunnistusest tekkinud mainekahju vähendamise ja Venemaa survestamise jätkamise osas.

Esimene ja ilmne samm: Theresa May valitsus on labori juhtkonnale nähtavasti survet avaldanud, et nad oma ametlikku seisukohta "korrigeeriksid". Ja juba ongi labori ametlikul Twitteri-kontol avaldatud teadaanne: "Aine päritolu kinnitamine ei ole ega ole kunagi olnud meie vastutusalaks." Seda kasutatakse juba usinasti briti meedia poolt arendamaks teooriat selle kohta, et tegelikult pole mingit sensatsiooni sündinud ja Venemaad võib rahumeeli edasi süüdistada.

Ent niisugune kaitseskeem ei võta arvesse, et briti avalikkus ja poliitikud opositsioonilisest Leiboristide Parteist mäletavad päris hästi, et välisminister Boris Johnson kinnitas vastupidist. Sotsiaalvõrgustikes ja kommentaarides Johnsoni uudislugudele meenutatakse katket tema intervjuust Deutsche Welle ajakirjanikule, kus ta kinnitas, et on isiklikult esitanud Porton Downi labori asjatundjatele küsimuse aine Venemaa päritolust ja saanud "kategooriliselt" jaatava vastuse briti teadlaste täieliku veendumuse kohta selles, et aine oli valmistatud Venemaal.

Küsimus on selles, et Johnson kuulub nende poliitikute kategooriasse, kellel on raske publiku silmis madalamale langeda, olgu tegemist rahvusvahelise või briti auditooriumiga. Sel lihtsal põhjusel, et tema maine on niigi päris põhjas, lubab see tal ilma mingisuguseid poliitilisi tagajärgi kartmata vastutustundetuid ja riskantseid avaldusi teha. Tal lihtsalt pole midagi kaotada.

Theresa May valitsuse järgmiseks sammuks sai "narratiivi" muutmine, mida edendavad valitsusmeelsed meediakanalid ja Suurbritannia konservatiivsed poliitikud. Nüüd rõhutavad nad, et kohtuekspertiisi analüüs oli vaid "üheks tegureist", mille Suurbritannia valitsus arvesse võttis, enne kui jõuda järelduseni Venemaa süüdiolekust.

Suurbritannia publik tõlgendab seda ilmselge vihjena sellele, et nüüd hakatakse talle järjekordselt kõnelema mingite "luureühenduste" poolt hangitud vaieldamatute tõendite olemasolust, mis Venemaa süüd kinnitavad. Aga neid tõendeid ei tohi kellelegi näidata, sest nende avaldamine seab ohtu briti agentide ja nende allikate elu Venemaal.

Tuleb välja täielik koopia propagandistlikust ja poliitilisest skeemist, mida kasutati Suurbritannia kaasamiseks Iraagi sõtta, kusjuures ajalugu kordub pisiasjadeni: praegune leiboristide liider ja ainus mõjukas briti poliitik, kes astus välja Venemaa alusetu süüdistamise vastu – Jeremy Cobryn võttis samaviisi sõna ka Iraagi sõja vastu, osutades tõsiseltvõetavate tõendite puudumisele Saddam Husseinil oleva massihävitusrelva kohta. Teda ei võetud tollal kuulda ja teda ei võeta kuulda nüüd. Teda süüdistati toona rahvuslike huvide reetmises ja praegu toimub täpselt seesama, ehkki briti teadlaste ülestunnistusega seotud skandaali taustal paistavad süüdistused juba küllaltki ebaveenvad, seda eriti briti opositsiooni poolehoidjate jaoks.

Pragmaatilisest vaatevinklist tuleks Porton Downi labori juhtkonna ootamatu avalduse põhiliseks tagajärjeks lugeda tõsiasja, et tõsiste seesmiste erimeelsuste olemasolu Suurbritannia poliitilises ladvikus saab pidada tõestatuks. Kui kogu brittide poliitiline klass, kõik jõustruktuurid, kõik äristruktuurid ja kõik mitteametlikud mõjutuskeskused oleksid karmi konflikti osas Venemaaga üksmeelel, siis ei oleks riikliku (!) armeelabori juhtkond mitte ealeski ega mingil juhul läinud välja May valitsuse ametliku versiooni sedavõrd ilmselgele saboteerimine. Enamgi veel, isegi kui labori juhtkonnas olekski leidunud hulljulgelt kartmatu tõeraiuja, siis intervjuu ei oleks küll mitte kunagi, mitte mingil tingimusel jõudnud populaarse briti telekanali Sky News ekraanile.

Eriti väärib esiletõstmist huvitav seos: Suurbritannia telekanalit Sky News, kes skandaalse intervjuu korraldas, allub mõjukale meediamagnaadile Rupert Murdochile, kes on tuntud oma kalduvuse poolest poliitikasse sekkuda. Aga ka selle poolest, et Murdoch on USA presidendi Donald Trumpi lähedaseks liitlaseks.

Ameerika Ühendriikide telekanalid ja teised Murdochi meediavaras etendasid olulist rolli läbimurdes tollest meediablokaadist, mille Trumpi vastased valimiskampaania ajal korraldasid. Vaevalt küll saame me kunagi teada täpseid põhjusi, mille ajel Murdochi alluvad võtsid nõuks säärase "teabetorpeedo" Theresa May ja tema Venemaa-vastase kampaania pihta käiku lasta, kuid fakt ise, et seda tehti, osutab jällegi tõsiste sisekonfliktide olemasolule lääne poliitilises ladvikus. Naljakas, et skandaalne intervjuu jõudis eetrisse praktiliselt samal ajal, kui USA Riigidepartemang otsustas, et Venemaa võib 60 diplomaati väljasaadetute väljavahetusena USA-sse tagasi saata.

Venemaa välisministeerium
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Theresa Mayle vaevalt küll niisugune transatlantiline solidaarsus meeldib.

Vene poolel vaevalt et õnnestub Venemaa-vastast hüsteeriat läänes kustutada, kuid on üks teine ülesanne, mida on täiesti võimalik lahendada, ja see seisneb selles, et süvendada, laiendada, aktiveerida ja ära kasutada ilmselgeid erimeelsusi ja konflikte erinevate lääne mõjurühmade vahel.

Niisugune lähenemisviis on parimaks kaitseks igasuguste Suurbritannia rünnakute eest.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

54
Tagid:
mürgitus, labor, Theresa May, Sergei Skripal, Ühendkuningriik
Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Флаг Эстонии и НАТО

NATO ike: kui palju eestlased Venemaa-vastase poliitika eest maksavad

(Uuendatud 17:53 22.12.2019)
Tallinna välispoliitika aluseks on saanud hüpoteetiline vastasseis Moskvaga ning oma territooriumi täiesti reaalne andmine USA ja NATO käsutusse sõjalise taristu rajamiseks.

See on juba viinud sadade miljonite eurode kaotamiseni, mis on eraldatud tarbetute NATO võõrvägede toomiseks Eesti pinnale ja nende ülalpidamiseks. Ees ootavad uued vabatahtlikud rahakaotused.

Kui NATO riigid olid Varssavi tippkohtumisel 2016. aasta juunis otsustanud paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse, oli vaja investeeringuid.

Vajaliku taristu rajamiseks võõrvägedele järgmise viie aasta jooksul on Eesti valitsus kiirkorras eraldanud 40 miljonit eurot. Neid Eesti jaoks üsna suuri summasid on kasutatud kasarmute, arsenalide ja ladude ehitamiseks ning keskpolügooni arendamiseks.

Märgime, et Eesti valitsus on eraldanud reservfondist lisaraha liitlasvägede riigis viibimise hüvitamiseks alates 2014. aastast ehk ammu enne Varssavi tippkohtumist, mis olevat legitimeerinud võõrvägede alalise viibimise rahulikus ja stabiilses piirkonnas.

Eesti eelarvestrateegia 2019.–2021. aastaks näeb ette 2,4 miljardi euro suurused kaitsekulutused.

Absurdne lennubaas

Põhja-Atlandi allianss kavatseb suurendada Balti riikide õhuruumi turvavate lennukite arvu. Muuhulgas on kavas rakendada üsna valvsaks tegevaid lennupõhise eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteeme (AWACS).

Ämari lennubaasis anti mullu oktoobris pidulikult käiku uued objektid, mis on ette nähtud NATO võõrvägede ja relvade vastuvõtmiseks ja teenindamiseks. Seejuures rõhutas kaitseminister Jüri Luik, et see taristu ei ole mõeldud mitte ainult USA õhujõududele, vaid "on kasulik kõigile". Projekti elluviimine läks maksma umbes 13,5 miljonit eurot.

Kaks kuud enne Ämari baasis toimunud tseremooniat oli Hispaania lennuväe hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 lasknud Lõuna-Eesti kohal välja lahingraketi AMRAAM. Õnneks pääseti ohvrite ja purustusteta. Ligi 20-kilose lõhkepeaga raketi allakukkumise kohta ei leitud: see võis lennata ka saja kilomeetri kaugusele, isegi naaberriigi territooriumile.

See "õnnelik õnnetus" näitab, kui turvalisemaks on muutunud Eesti kodanike elu NATO õhujõudude kaitsva tiiva all. Esimene rakett sattus Eestisse sealt, kust seda ei oodatud, kuid täiesti ootuspäraselt.

Välismaise väegrupeeringu Eestis viibimise deklareeritav eesmärk on astuda vajadusel välja Venemaa agressiooni vastu ja võita aega alliansi põhivägede saabumiseni.

Kuni "kuri Venemaa" ei ründa, tuleb liitlasi ülal pidada Eesti maksumaksjate kulul. Võimalik, et aastakümneid. Aga kui võtta arvesse kulud oma kaitseväe relvastuse uuendamise kavale (praegu on Eesti ülemaailmses sõjalise võimsuse edetabelis Global Firepower 112. kohal 137-st), võib julgelt kinnitada, et eesmärgiks seatud 2,18 protsendil SKP-st Eesti sõjalise eelarve kasv pidama ei jää.

Tuleb veel kaua püksirihma pingutada, sest Ameerika presidendi Donald Trumpi üleskutse suurendada NATO riikide kaitsekulutused 4 protsendini SKP-st kehtib ka Eesti kohta.

Peegeldumisnurk

Läänes on levinud ettekujutus, et Balti regiooni postsovetlikud vabariigid seisavad vastu Venemaa agressioonile ja Põhja-Atlandi allianss kaitseb neid. Ja ometi ei ähvarda Eestit, Lätit ja Leedut ükski naaberriik, territoriaalseid või muid materiaalseid pretensioone ei ole neile ka Venemaal.

Teisest küljest NATO aastatepikkune motiveerimata laienemine itta ja Baltimaade "kaitsmine" tuhandetest sõjaväelastest koosnevate paljurahvuseliste väegrupeeringute ja löögirelvade paigutamise teel Venemaa piiride äärde ning õppused nagu Defender Europe 2020 meenutavad järjest rohkem agressiooniks valmistumist ja sunnivad Moskvat adekvaatselt reageerima.

Venemaa relvajõudude peastaabi ülem Valeri Gerassimov rääkis 17. detsembril otsesõnu alliansi valmistumisest "mastaapseks sõjaliseks konfliktiks" Balti regioonis ja see järeldus ei tõota Eestile midagi head.

Sõjaliste ohtudega silmitsi seistes on Venemaa kohustatud rakendama karme vastumeetmeid ning selleks on tal väärikad relvajõud ja ustavad liitlased.

Näiteks Leningradi oblastis, Eesti külje all, toimuvad alates 18. detsembrist kiire õppekogunemine ja Krasnoje Selo motolaskurbrigaadi õppus, millest võtavad osa ka Valgevene Vabariigi sõjaline delegatsioon, Lääne sõjaväeringkonna kõrgem juhtkoosseis, Balti laevastik, õhujõudude ja õhutõrje Leningradi koondised, üldväed ja tankiarmeed, mis dislotseeruvad 26 Venemaa Föderatsiooni subjekti territooriumil.

Eri tasandite staapides ja polügoonil harjutatakse uusimaid sõjategevuse viise võttes arvesse tänapäeva relvakonflikte. Erilist tähelepanu pööratakse luuretegevusele, õhutõrjele (tingliku vastase lahing- ja luuredroonide hävitamisele), raadioelektroonilisele võitlusele, tuleülesannete täitmisele suurtükiväelaste, tankistide ja motolaskurite poolt. Mis sellest järeldub?

Võõrvägede viibimine Eestis ainult vähendab Eesti julgeolekut. Mida rohkem on ettearvamatuid kaitsjaid olematu ohu eest, seda vaesemad on riigi elanikud ja seda tõenäolisem on piirkonna muutumine relvakonflikti tandriks.

Lugege lisaks:

https://ee.sputniknews.ru/columnists/20191219/18802351/chlenstvo-nato-estonia-traty.html

Tagid:
majandus, Eesti, Venemaa, NATO
Samal teemal
Kelle närvid enne üles ütlevad: ekspert hindas USA ja Türgi suhteid
Venemaa president Vladimir Putini pressikonverents

Kas Eesti riigijuhid saavad Putini läbipaistvast vihjest aru

(Uuendatud 16:51 20.12.2019)
Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus. Kuid Sputnik Eesti töötajate jälitamine seab tema kõrge koha löögi alla, arvab kolumnist Boriss Grigorjev.

Rahvusvaheline praktika näitab, et väike Eesti peab kõvasti pingutama, et pääseda maailma meedia uudiste edetabeli tippu.

See läks tal korda seoses parvlaeva Estonia katastroofiga, seoses astumisega Euroopa Liitu ja NATOsse ning seoses "pronksiste" sündmustega, nüüd aga on riigile pööratud tähelepanu seoses sõnavabaduse karjuva rikkumisega Venemaa teabeagentuuri Sputnik Eesti ajakirjanike tagakiusamise teel.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Ma pole kindel, kas Eesti tahtis just sellist kuulsust, kuid seda küsimust Tallinna agentuuri ajakirjanike riigipoolse tagakiusamise kohta, mille esitas Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva otse Venemaa presidendile Vladimir Putinile tema iga-aastasel pressikonverentsil, millest võtsid osa Venemaa ja maailma tippajakirjanikud, kuulis kogu maailm, ja isegi kui mõnedes maades suhtutakse sellesse eelarvamustega, kujuneb ometi mingisugune ettekujutus Eestist kui riigist, kus rikutakse ajakirjanike õigusi ja ajakirjandusvabadust.

Midagi head ma selles ei näe. Seniajani on Eesti trooninud sõnavabaduse edetabelite tipus — nüüd aga on ta endale ise sellise hoobi andnud.

Kelle kõrvad selle tagant paistavad?

Kahtlemata püüab Eesti peavoolumeedia serveerida praegust etteheidet Putini poolt ja lubadust toetada Venemaa ajakirjanikke Eestis kui infopoliitilist rünnakut "kaitsetu" Eesti vastu, kes võitleb kõigest väest kurja Vene "monstrumiga".

Juba mitu aastat on Eesti poliitikud ja valitsusmeelsed väljaanded kinnitanud, et Sputnik Eesti ei olevat meedia, viitamata seejuures ühelegi seadusele. Ja kõik sellepärast, et mingit õiguslikku alust selleks põhimõtteliselt polegi.

Viimastel kuudel on agentuuri püütud hävitada isiklike sanktsioonide rakendamise kaudu, mis on kehtestatud Sputnik Eesti emaagentuuri rahvusvahelise infoagentuuri Rossija Segodnja juhi Dmitri Kisseljovi vastu.

Ja seda vaatamata sellele, et agentuuri ennast sanktsiooninimekirjades ei ole ja Euroopa Liidus on juriidiliselt tunnistatud, et Kisseljov ei ole agentuuri tegelik kasusaaja.

Eesti võimude sellise põikpäisuse üle võib vaid imestada, eriti kui võtta arvesse seda tõenäolist kahju, mida kõnealune tegevus toob Eestile rahvusvahelisel areenil.

Kuid nähtavasti ei seisa asjaomase aktsiooni taga mitte ainult natsionalismist pimestatud Eesti poliitikud ja ametnikud, vaid ka läänest pärit kolmandad jõud, kes püüavad Eesti kätega Venemaale järjekordselt "käkki keerata".

Omasid me hätta ei jäta

Sputnik Eesti tagakiusamisest rääkides lubas Venemaa president Vladimir Putin kasutada olukorra lahendamiseks kõiki võimalusi püüdes seejuures mitte kahjustada riikidevahelisi suhteid ja mitte jätta agentuuri ajakirjanikke hätta.

"Me teeme kõik, mida suudame, et teid jõukohaste abinõudega toetada ja mitte kahjustada meie riikide vahelisi suhteid. Vaatame, mida me teha saame," märkis president Putin.

Pole kahtlust, et avalikult sellisel tasemel kõlanud lubadus täidetakse. Muuhulgas on Venemaa välisministeerium juba saatnud pöördumised juhtivate rahvusvaheliste organisatsioonide poole.

"Eesti võimud on oma jahis Vene teabeagentuurile läinud üle nii totalitaarsetele meetoditele nagu tema töötajate ja koostööpartnerite jõhker hirmutamine karistusmeetmetega. Taoline olukord on täiesti vastuvõetamatu ning täielikult vastuolus demokraatia aluspõhimõtetega ja Eesti rahvusvaheliste kohustustega meedia segamatu töö, arvamuste avaldamise vabaduse ja infole võrdse juurdepääsu tagamisel," märgitakse Venemaa välisministeeriumi avalduses. Välisministeerium kutsus asjassepuutuvaid rahvusvahelisi organisatsioone ja kodanikuõiguste kaitse ühendusi üles kiiresti reageerima.

"Eelkõige ootama hinnangut olukorrale OSCE esindajalt ajakirjandusvabaduse küsimustes Harlem Désirilt," teatati ministeeriumist.

Kas Eesti võimud alluvad rahvusvahelisele survele? See sõltub "vanemate vendade" poolse surve tugevusest ja nendest kadudest, milleks Eesti võimud on valmis praeguses konfliktis Venemaaga.

On ilmselge, et Sputnik Eesti töötab edasi igal juhul. Kas see hakkab toimuma Eesti pinnal või enamjaolt väljaspool Eestit, seda näitavad lähikuude sündmused.

On täiesti tõenäoline, et järgnevad kohtuasjad Eesti võimude suhtes, kuid kuna kohtu veskid jahvatavad aeglaselt ja asi võib minna Euroopa Inimõiguste Kohtuni välja, tuleb õiglust oodata kaua.

Igal juhul jätkavad Eesti võimud sihikindlalt Eesti kui demokraatliku riigi maine halvendamist ning võimalusi koostööks naaberriigi Venemaaga jääb järjest vähemaks. Ja vaevalt on mõtet pärast taolisi tegevusi oodata Venemaa riigijuhtide heatahtlikku suhtumist igasugustesse Eestile majanduslikult kasulikesse algatustesse.

Autori arvamus ei pruugi kirjastaja seisukohaga kokku langeda.

Lugege lisaks: 

Tagid:
analüütika, demokraatia, Venemaa, Eesti, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Putini suur pressikonverents 2019
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Meedialahingud
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega