David Rockefeller lahkus siitilmast 101-astasena

Verstapostide vahetus

84
(Uuendatud 19:16 23.03.2017)
Koos David Rockefelleri lahkumisega kaob möödanikku terve ajastu - ajastu, mil kõige rikkamateks olid naftakompaniide ja pankade omanikud

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Suri maailma vanim miljardär — David Rockefeller. Ta lahkus siitilmast 101-astasena. Perekonna pressiesindaja teatas, et Rockefeller suri rahulikult magades, une pealt esmaspäeval oma kodus Pocantico Hillsi linnakeses, kirjutab RIA Novosti.

Millisena maailm Rockefellerit mäletama jääb?

David Rockefeller oli John Davidson Rockefelleri viimane lapselaps. Sellesama mehe, kes asutas naftakompanii Standard Oil ja kellest sai maailma esimene dollarimiljardär inimkonna ajaloos. Rockefellereid nimetatakse kõige mõjukamateks inimesteks USA ajaloos. Küllap just seetõttu on nende perekond olnud ümbritsetud terve hulga vandenõuteooriate ja saladustega.

Näiteks levivad kuuldused, et David Rockefeller pääses lausa seitse korda surmasuust. Väidetavalt oli ta esimene inimene maailmas, kellele siirdati süda. Ja hiljem tehti seda uuesti, et vanakese elupäevi pikendada. Ja veel olevat talle kahel korral siirdatud neerud. Ning kõike seda sellepärast, et miljardär unistas elada kui mitte igavesti, siis vähemalt kahesaja-aastaseks.

Mida aga päris täpselt teatakse, on see, et David Rockefeller oli kõrgesti haritud ja väga mõjuvõimas ärimees. Teda peetakse üheks esimestest ja autoriteetsemaist globaliseerumise ja uuskonservatiivsuse ideoloogidest. Tema arvele kirjutati peaaegu et kogu maailma juhtimine „maailmavalitsuse" kaudu. Ning seda kõike tänu osalemisele tema vanaisa poolt loodud väljavalitute koosolekutel — Bilderbergi klubis.

See klubi on väidetavalt olnud kohtumispaigaks maailma juhtfiguuridele, kõige rikkamatele ja mõjukamatele meestele, kes otsustavad, milline saab maailm homme olema, milliseid sõdu on tarvis vallandada ning kes peab saama selle või teise riigi etteotsa. Räägitakse, et just David Rockefellerile kuulus algatus piirata maailmas sündivust loodusressursside, eeskätt veevarude kaitsmiseks. Samas aga oli miljardäril endal kuus last, 10 lapselast ja sama palju lapselapselapsi. Tuntud perekonnanime kandjaid ja kaugemaid sugulasi oli aga veelgi enam.

David Rockefeller läheb ajalukku metseenina. Ta suunas heategevusse ligi miljard dollarit. Ja jõudis teiste rikastega kokkuleppele ohverdada kuni pool oma varandusest heategevusfondidele. Tõsi, paljud majandusteadlased kahtlustavad Rockefellerit ärimehe jaoks tavalises soovis pääseda maksudest. On ju mittetulundusühingud ja fondid sageli mitte ainult abiks abivajajatele, vaid ka suurepärane võimalus makse vältida ja näidata oma kapitali heledas valguses.

Tõsi, raha ei jäänud perekonnale kuigivõrd palju. Ajakirja Forbes miljardäride reitingutabelis, mis avaldati David Rockefelleri surmapäeval, oli maailma vanim miljardär 581. kohal varaväärtusega 3,3 miljardit dollarit. Ja asi pole selles, et Rockefellerid oleks vaesemaks jäänud, vaid selles, et teised on saanud rikkamaks. Nendeks on Silicon Valley elanikud, suhtlusvõrgustike ja teiste IT-ettevõtete loojad. Koos David Rockefelleriga kaob möödanikku terve ajastu. Ajastu, mil kõige rikkamateks olid naftakompaniide ja pankade omanikud. Nüüd vaadatakse aina enam digimajanduse novaatorite poole.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

84
Tagid:
analüütika, tehnoloogia, miljardär, ajastu, pangandus, surm, nafta, David Rockefeller, Pocantico Hills