Donald Trumpi valitsuse justiitsminister Jeff Sessions on sattunud turmtule alla seoses kohtumistega Venemaa suursaadikuga

Sürrealismi apogee

76
(Uuendatud 21:39 04.03.2017)
Kui nii edasi läheb, siis tuleb USA poliitikutel, ametnikel ja ärimeestel unustada sõna „Venemaa" ja peita kõige kaugemale sahtlipõhja suveniirid vene sümboolikaga, kui neil sääraseid juhtub olema

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Süsteem on ummistunud. Tarvis on silmapilkset kapitaalremonti. Teisiti ei ole võimalik tõlgendada seda patoloogilist tausta, poliitilist karikatuuri, mida näeme ilmnemas USA-s sealsete ametiisikute kujuteldavate suhete ümber Venemaaga, kirjutab raadio Sputnik.

Presidendi nõunik Michael Flynn juba langes selle möllu, avalikuks skisofreeniaks muutunud fantasmagooria süütuks ohvriks. Nüüd siis on löögi all riigi peaprokurör Jeff Sessions. Demokraadid nõuavad tema tagandamist, süüdistades teda kohtumistes Venemaa suursaadiku Sergei Kisljakiga ja väidetavalt valimiskampaania käigus toimunud arupidamistes, millest ta avalikkust õigeaegselt ei teavitanud. Nagu öeldakse, „vandus valet", nagu väidab demokraatide liidet Esindajatekojas Nancy Pelosi.

Tähelepanuväärne on see, et jutt käib veel Jeff Sessionsi karjääri senaatoriperioodist. „Süüdistatav" ise on süüdistused kohtumistes sel kujul, nagu neid talle inkrimineeritakse, tagasi lükanud. Sellegipoolest leiab senaator Lindsey Graham, et selle „kaasusega" peab tegelema FBI. Ega tollel ju, paistab, muud pole teha.

Isegi kui kohtumised olid, siis mis siin nii väga erilist on? Kas siis ühe riigi parlamendisaadik ei tohi teise riigi diplomaadiga kohtuda? See ju ongi nende töö, selle oluline element, mis on suunatud rahvusvaheliste suhete arendamisele. Aga eriti tulihingelised demokraadid ja mõned ameeriklaste meediakanalid nii ei arva. Justnimelt nemad oma kontrollimatus raevus nõuavad maniakaalselt Donald Trumpi võimalike Moskva-kontaktide uurimise jätkamist. Telekanal CNN, mis on muutunud informatsiooni vahendajast selleks propagandaveskiks, mille vastu viisakal inimesel on lausa raske kaitseviisi leida, nimetas Kisljaki üheks Vene luure kõige „kõrgema astme" spiooniks. Ilma vähimategi tõendite ja faktideta. Midagi sellist meedialt ei nõuta. Ta riputab silte kaela justnagu ehteid kohevale jõulupuule. Midagi leidub suures pühadekarbis alati. Ja vaat selliste väidetavate „superspioonidega" käis nüüdne peaprokurör kohtumas. Õudus, ja mitte ainult, Ameerika on hädaohus! Aga jätkem naljad sinnapaika.

Paistab, et Sergei Kisljak kriminaalasjas uurimise all ei ole, pole ennast millegagi kompromiteerinud ja tegeleb vaid sellega, et täidab professionaalselt oma diplomaatilisi kohustusi. Nii et milles siis asi, mispärast on kontaktid temaga taunitavad? Õigus, ta ei ole lihtsalt saadik, vaid Venemaa suursaadik! Sellega tegelikult kogu argumentatsioon piirdubki. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, kommenteerides Sessionsi ja Kisljaki ümber vallandunud järjekordset poliitilist sürrealismi, esitas õigustatud ja mõneti retoorilise küsimuse: „See on juba meedia põhi, või on neil veel, kuhu langeda?" Näib, et ruumi langemiseks on veel küllaga. Justnagu avakosmoses.

Kremlis loodetakse, et äärmuslikult emotsionaalne foon vaibub ja situatsioon võtab konstruktiivse suuna. Seni aga „kolistab" tagataust täie rauaga. Kui aga samaviisi edasi läheb, siis tuleb USA poliitikutel, ametnikel ja ärimeestel unustada sõna „Venemaa". Ja peita kõige kaugemale sahtlipõhja suveniirid vene sümboolikaga, kui neil sääraseid juhtub olema. Ei ole mahti vene viina rüübata, kaaviari peale haugata ega, kõrvikmüts peas, balalaikat tinistada. Isegi naljapärast mitte. Satu vaid sedasorti atribuudiga mingile fotole või räägi sellisest lõbustusest varjatud vaenlasele, „kellele vaja" — ja polegi pääsu vallandamisest ning häbipostist.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

76
Tagid:
skisofreenia, apogee, sürrealism, analüütika, süüdistus, Valge Maja, Jeff Sessions, Sergei Kisljak, Michael Flynn, USA, Venemaa